Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиFormula 1: Drive to Survive ќе се врати на Netflix во февруари

Formula 1: Drive to Survive ќе се врати на Netflix во февруари

-

Петтата сезона од документарната серија "Формула 1: Drive to Survive“ (Формула 1: Drive to Survive), која му помогна на моторспортот да добие уште поголема популарност во Соединетите Држави, ќе биде објавен на Netflix 24 февруари. Авторите веројатно го избрале датумот со причина, бидејќи овој викенд ќе биде тридневниот претсезонски тест на Формула 1 календарот оваа година.

На официјалната сметка на Нетфликс на Twitter објави и тизер со кадри од најновите епизоди. Видеото е посветено на главните промени во правилата на Формула 1 за сезоната 2022 година, како и на тоа како тие потенцијално можат да влијаат на пласманот на возачите и производителите.

Формула 1: Возење до опстанок

На 24 март 2018 година, Формула 1 објави дека Нетфликс нарачал документарна серија од десет епизоди која ќе содржи внатрешен поглед на Светското првенство во Формула 1 2018 година. Всушност, гледачите имаа невиден и ексклузивен пристап до најбрзите возачи во светот, менаџерите и сопствениците на тимовите и менаџерскиот тим на Формула 1.

Шоуто стана популарно и беше обновено, а на 24 јули 2019 година, Формула 1 објави дека втората сезона ќе има премиера во 2020 година и ќе се фокусира на Светскиот шампионат во Формула 1 2019. Во втората сезона учествуваа сите тимови, вклучувајќи ги Ферари и Мерцедес, кои не беа дозволени Netflix истакнете се во првото.

Третата сезона се однесуваше на Светскиот шампионат во Формула 1 во 2020 година, и одделно ги продолжи приказните на некои возачи од претходната сезона - на пример, незадоволството на Даниел Рикиардо од Рено или обидите на Пјер Гасли да го врати загубеното место во Ред Бул. Авторите го истакнаа и влијанието на пандемијата СОВИД-19 за сезоната и тешката несреќа на Роман Грожан на Големата награда на Бахреин.

Четвртата сезона ја документира жестоката битка за титулата помеѓу седумкратниот шампион Луис Хамилтон и Холанѓанецот Макс Верстапен, додека петтата ќе ги покрива настаните од Светскиот шампионат во Формула 1 2022. Додека не се врати ова шоу, можете малку да се забавувате со тениски документарен серијал Break Point од продуцентите на Drive to Survive. Првите пет епизоди се емитуваат во петок, а остатокот од сезоната ќе биде премиерно прикажан во јуни. Слично шоу од тимот Drive to Survive, наречено Full Swing, за голферите на PGA Tour, започнува на 15 февруари.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Jereloengadget

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега