Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиTecno создаде финансиска апликација за своите корисници на паметни телефони

Tecno создаде финансиска апликација за своите корисници на паметни телефони

-

Како што се испостави, не на сите континенти доминираат компании Samsung, Apple, Xiaomi. Денешни вести од кампањата ТЕКНО. Овој бренд за паметни телефони зазема водечка позиција на пазарот на африканскиот континент. Глобалната презентација на новата серија CAMON 19 ќе се одржи во култниот центар Рокфелер во Њујорк. TECNO ќе објави неколку големи производи.

ТЕКНО

Неодамна, компанијата веќе ја доби наградата за дизајн iF 2022 за иновативни производи. Се одликува со ултра тенка рамка, како и интересно поставување на тројна камера со двоен прстен.

Исто така интересно:

Исто така на презентацијата ќе биде најавено создавањето на финансиската апликација TECNO Wallet, која е паричник за плаќање интегриран во серијата телефони CAMON 19. TECNO Wallet ќе им овозможи на корисниците едноставни и сигурни плаќања за голем број услуги, вклучително и трансфер на пари , плаќање на телекомуникациски услуги, сметки и набавки.

ТЕКНО

Целта на овој потег е да се создаде дигитален финансиски центар и платформа за начин на живот што ќе ги обедини производите, услугите и продавачите од целиот пазар. Овозможување на корисниците на паметните телефони на брендот да вршат трансакции, да пристапуваат до кредити и да уживаат во ексклузивни награди и промоции од моментот кога паметниот телефон е првпат вклучен.

Според глобалната студија спроведена од VISA во 2022 година, повеќе од 40% од потрошувачите веќе користат безготовински плаќања. Или ќе користи само дигитални плаќања во следните две години. Покрај тоа, 59% од сопствениците на мали бизниси рекоа дека планираат да се префрлат на дигитални плаќања исклучиво во истиот временски период.

„Додека потрошувачите ширум светот се движат од готовински трансакции кон дигитални плаќања, TECNO Wallet ќе биде доверлива алатка која му овозможува на секој корисник на TECNO да ужива во максимална удобност и да врши едноставни, брзи и сигурни плаќања“..

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега