Root NationНовиниИТ вестиНа интернет се појавија фотографии во живо од предводникот на OnePlus 11

На интернет се појавија фотографии во живо од предводникот на OnePlus 11

-

Дебито на линијата OnePlus 11 во Кина ќе се одржи утре, но типстерите сè уште не можат да го чекаат официјалното соопштение, па затоа ги објавија повеќето спецификации долго пред објавувањето. И сега на параметрите се додадени фотографии во живо од идниот предводник, кои ја потврдија очекуваната палета на бои и тројната камера.

Сликите во живо од зелената верзија на OnePlus 11 се појавија на социјалната мрежа Weibo, а корисникот го покажа смартфонот од сите можни агли. За разлика од она што изгледаше како мат заден панел на зелената варијанта во официјалните дизајнерски рендери, фотографиите во живо откриваат дека оваа варијанта всушност има сјајна завршница. И сенката исто така не е иста како кај OnePlus 10 Pro Forest Green, како што претходно се мислеше. Оние кои не го сакаат сјајниот заден панел имаат алтернативна опција во црна боја.

OnePlus 11

На фотографијата јасно се гледа тројната камера, која е дизајнирана во кружен модул, кој понатаму се проширува до рамката. Рамката се чини дека е направена од метал и малку штрчи над заоблениот дисплеј и долу. Во горниот лев агол, можете да ја видите дупката за предната камера од 16 мегапиксели. Во центарот на горната страна има мал рез, до кој е микрофонот.

OnePlus 11

Лизгачот за предупредување и копчето за вклучување се наоѓаат на десната страна на телефонот, а контролата на јачината на звукот е на левата страна. Една од сликите покажува и исечок на решетката за главниот звучник од дното. Како што се очекуваше, телефонот ќе има инсталирано USB Type-C порта.

OnePlus 11

Неодамнешниот извештај, исто така, протече технички спецификации на претстојниот предводник на OnePlus. Се вели дека телефонот има 6,7-инчен 2K AMOLED дисплеј со стапка на освежување од 120 Hz. Ќе потсетиме, како што веќе напишавме, главната камера конфигурирана од производителот Hasselblad ќе биде инсталирана на задниот панел Sony IMX890 50 MP, ултра широка камера од 48 MP и телефото камера од 32 MP.

OnePlus 11

Претставниците на производителот потврдија дека телефонот ќе работи на најновиот чипсет на Qualcomm Snapdragon 8 Gen2 и ќе има 16 GB LPDDR5X RAM и 512 GB UFS 4.0 флеш меморија. OnePlus, исто така, рече дека телефонот ќе спакува батерија од 5000 mAh која ќе поддржува брзо полнење од 100 W надвор од кутијата. Производителот тврди дека телефонот ќе се полни од нула до 100% за само 25 минути. Скенерот за отпечатоци ќе биде вграден во екранот.

OnePlus 11

Во Кина телефонот ќе работи ColorOS 13.1 базиран на Android 13. Индиската варијанта, која официјално ќе биде претставена на 7 февруари, може да добие Oxygen OS 13 на врвот на Android, а се уште нема информации за поединечни варијанти за други земји. OnePlus, исто така, најверојатно ќе спомене дека водечкиот телефон, кој ќе тежи околу 205 g, ќе има оцена IP54.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега