Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationНовиниИТ вестиXiaomi 12 Ultra ќе излезе во јули со Leica камери

Xiaomi 12 Ultra ќе излезе во јули со Leica камери

-

Гласини за Xiaomi 12 Ултра одат веќе неколку месеци. Компанијата ја лансираше својата водечки линија кон крајот на 2021 година и ја претстави на глобалните пазари претходно оваа година. Xiaomi 12 Ultra ќе биде и првиот паметен телефон во рамките на новото партнерство Xiaomi и Леика. Пристигнувањето на предводникот се очекува во јули.

Во меѓувреме, ќе ве почестиме со уште еден дел од гласините. Значи, 12 Ultra ќе го користи во основа истиот хардвер на камерата како и на Xiaomi Мојот 11 Ултра. И ова е главна камера од 50 MP со OIS (оптичка стабилизација на сликата), телефото објектив од 48 MP со зумирање 5x и модул со ултра широк агол, исто така 48 MP. Можен е 3D ToF сензор за длабочина.

Xiaomi 12 Ултра

Селфи камерата со резолуција од 20 MP ќе биде преземена од минатогодишниот модел. И панелот за прикажување е преземен од Xiaomi 12 Про. Ова е 6,7-инчна LTPO AMOLED матрица со QHD+ резолуција и стапка на освежување од 120 Hz. Под хаубата на телефонот ќе се наоѓа Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC, 8GB/12GB LPDDR5 RAM и 256GB/512GB меморија UFS 3.1. Телефонот ќе работи MIUI 13 базиран на Android 12. Сето ова ќе се напојува од батерија од 4800 mAh со жично полнење од 67 W и безжично полнење од 50 W.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Jerelogizchina

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега