Мото Еџ 30 Нео
realme 10 4G
Root NationНовиниВести од компанијатаВодечкиот заштитен смартфон OUKITEL WP21 се нуди со 50% попуст

Водечкиот заштитен смартфон OUKITEL WP21 се нуди со 50% попуст

-

Компанијата ОУКИТЕЛ ново презентирани сосема нов предводник заштитен предводник на паметен телефон WP21 сега достапен на Aliexpress со голем попуст за првпат купувачите. Авторитетните публикации веќе го нарекоа „најзаштитениот паметен телефон за 2022 година“. Уред се нуди со попуст до 50% за 11 302 UAH, понудата важи до 29 ноември.

OUKITEL WP21

Слично на познатите брендови на паметни телефони iPhone, Samsung или Huawei, OUKITEL WP21 доби 6nm процесор со високи перформанси и стапка на освежување од 120 Hz, што задоволува 99% од мејнстрим апликациите за игри како што се Forge of Empires, League of Legend и Alto's Odyssey. Главната камера SONY 64M, професионалната камера за ноќно гледање SONY и макро камерата GALAXY снимаат 99% од деталите, снимајќи го секој момент со квалитет што го одзема здивот.

OUKITEL WP21

Невидена иновација е двојниот екран, оваа функција го означува почетокот на друга ера. Корисникот може да контролира музика, повици, блутут и камера со едно движење без да го преврти телефонот. 12 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија е уште еден белег на овој телефон.

OUKITEL WP21

OUKITEL WP21 ги исполнува сите барања на патниците и туристите, без губење на професионалниот изглед и функциите на паметниот телефон. OUKITEL WP21 може да издржи дожд, сончање или паѓање во локва. Телефонот е сертифициран IP68, кој комбинира 3 важни карактеристики: издржливост, дури и кога е во контакт со прашина и течности, отпорност на екстремни температурни опсези, топло или ладно и водоотпорен кога е во контакт со вода.

OUKITEL WP21

OUKITEL WP21 исто така е идеален за светски турнеи, екстремни температури и непредвидливи околности, бидејќи го прави токму она што го ветува: останува непокорлив дури и во екстремни услови.

OUKITEL WP21

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

6 коментари
Поновите
Постарите Најпопуларен
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега