Root NationНовиниВести од компанијатаСветската премиера на AliExpress - KIESLECT го претставува паметниот часовник Ks Pro

Светската премиера на AliExpress - KIESLECT го претставува паметниот часовник Ks Pro

-

Познатиот бренд KIESLECT најавува појава на иновативен паметен часовник KIESLECT Ks Pro во својата линија на уреди за носење. Овој уред комбинира одлична функционалност, модерна технологија и стилски дизајн. Почеток на продажба - 12 јуни, 10:00 ч време во Киев, а овој датум се совпаѓа со 8-годишнината на брендот. Така, во чест на ова, производителот дава профитабилна понуда - од 12 до 18 јуни цената на Ks Pro ќе биде $95 со ексклузивен код КИЕСКСПРО, што дава попуст $10.

KIESLECT Ks Pro

KIESLECT Ks Pro опремен со голем AMOLED екран од 2,01 инчи со резолуција од 410×520, на кој е лесно да се гледаат податоци за состојбата на телото, да се следи отчукувањата на срцето или индикаторите за време на спортот. Уредот има издржливо куќиште од нерѓосувачки челик со кристал од сафир отпорен на абење, а корисникот може да избере една од двете ремени за да го прилагоди додатокот според различни настани или лични преференци. Има и IP68 сертификат, што значи дека е отпорен на капки дожд и пот, а со него можете да ги миете рацете.

KIESLECT Ks Pro

Паметен часовник KIESLECT Ks Pro опремен со точна функција за следење на отчукувањата на срцето, фокусирана на кардиоваскуларниот систем. Вреди да се додаде сопствен праг на отчукувањата на срцето, а уредот ќе ве извести кога ќе открие зголемување на пулсот до ова ниво.

Ks Pro

Ова е особено важно за време на активни спортови, и KIESLECT Ks Pro, патем, има 100 вградени спортски режими, вклучувајќи трчање, возење велосипед, пливање, јога итн. Часовникот ќе го снима времето на вежбање, потрошените калории и промените во отчукувањата на срцето за да може корисникот да го оцени ефектот од тренингот.

KIESLECT Ks Pro

KIESLECT Ks Pro поддржува стабилна Bluetooth 5.2 конекција, благодарение на која можете лесно да примате дојдовни повици, пораки и известувања од социјалните мрежи. Иновативниот KIES 2.0 OS нуди побрз и помазен кориснички интерфејс. Лесно се интегрира со апликацијата на компанијата, а на корисниците ќе им биде погодно да внесуваат нови податоци или да прегледуваат информации како што се нивото на стрес, анализа на спиење или дишење. KIESLECT Ks Pro исто така поддржува персонализирани поставки за интерфејс, вклучувајќи теми, позадини и графички контроли.

Ks Pro

KIESLECT Ks Pro опремени со голем број практични карактеристики за да им помогнат на корисниците да ја максимизираат својата продуктивност. Тие вклучуваат мултитаскинг со поделен екран, Најди ме за наоѓање изгубени уреди, вградени игри, гласовен одговор на пораки за да заштедите време и паметни известувања.

KIESLECT Ks Pro

Во принцип, паметен часовник KIESLECT Ks Pro дизајниран за широка публика. Тој е стилски, мултифункционален и удобен. И што е најпријатно - од 10:00 часот по киевско време на 12 јуни до 09:59 часот на 18 јуни може да се купи само за $95 со промотивен код КИЕСКСПРО, што дава попуст $10.

KIESLECT е основан во 2015 година и има за цел да ја промени перцепцијата за индустријата на паметни часовници. Се фокусира на креативноста, автентичноста и напредната безжична технологија, инспирирајќи ги луѓето да преземат предизвици, да ги поместуваат границите и да се подобрат себеси. Повеќе информации за новиот паметен часовник и другите производи на компанијата можете да најдете на официјалната веб-страница KIESELECT.

Прочитајте исто така:

JereloKIESELECT
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега