Root NationНовиниВести од компанијатаСпецијална понуда од KIESLECT - новиот паметен часовник Lora 2 со попуст на AliExpress

Специјална понуда од KIESLECT - новиот паметен часовник Lora 2 со попуст на AliExpress

-

Компанијата KIESLECT претставува стилски паметен часовник за жени KIESLECT Лора 2, кој комбинира исклучителна функционалност со елегантен дизајн. По повод светската премиера на додатокот, која се поклопува и со 8-годишнината на брендот, компанијата нуди купување на паметен часовник само за $79 благодарение на ексклузивниот код КИЕСЛОРА2, кој обезбедува попуст $10. Промоцијата на AliExpress ќе продолжи од 12 јуни, 10:00 часот по Киев до 18 јуни, 09:59 часот.

KIESLECT Лора 2

Паметен часовник KIESLECT Лора 2 има елегантно куќиште од алуминиумска легура отпорно на избледување, цврсто и тенко - уредот тежи само 43 g, така што е удобно да се носи на рачниот зглоб долго време. Рационализираниот дизајн и лесната конструкција му овозможуваат да ја надополни секоја облека.

KIESLECT Лора 2 опремен со напреден AMOLED дисплеј од 1,3 инчи кој обезбедува светла слика при секое светло, и внатре и на отворено. Ја поддржува функцијата Always-On Display (AOD), благодарение на која можете лесно и брзо да го проверите времето и бројот на чекори направени дневно.

KIESLECT Лора 2

KIESLECT Лора 2 е паметен часовник фокусиран на следење на здравјето. Опремен е со напредни сензори и ги следи нивоата на кислород во крвта и отчукувањата на срцето, го анализира квалитетот на спиењето, го следи менструалниот циклус, помагајќи да се предвидат периодите на плодност.

KIESLECT Лора 2

Покрај тоа, KIESLECT Лора 2 може да се пофали со прилично робустен сет на спортски режими, со повеќе од 100. Со вклучен режим за следење на спортот, часовникот ги следи мерките за вежбање како растојание, потрошени калории и пулс. Статистиката не само што мотивира, туку и овозможува да се оцени ефективноста на часовите. Исто така, паметниот часовник е сертифициран според стандардот за отпорност на вода IP68 и е заштитен од пот и прскање на вода.

KIESLECT Лора 2

Ритмичката музика може да помогне за време на спортување, па производителот додаде y KIESLECT Лора 2 моќен музички плеер кој ви овозможува да ја пренесувате вашата омилена плејлиста преку Bluetooth конекција. Удобно е да се контролира репродукцијата, да се прилагоди јачината на звукот или да се менуваат песните од екранот.

KIESLECT Лора 2

Благодарение на поддршката за Bluetooth KIESLECT Лора 2 нуди стабилен, јасен и непречен звук на повик во секое време и каде било. Со помош на часовникот можете да прифаќате, одбивате и остварувате повици без прекини.

KIESLECT Лора 2

Паметен часовник KIESLECT Лора 2 нуди и други значајни карактеристики. На пример, гласовен асистент со вештачка интелигенција, вградени игри и функцијата „Најди го мојот телефон/часовник“. Навигацијата може да се изврши не само со помош на екранот на допир, туку и благодарение на ротацијата на круната.

KIESLECT Лора 2

Овој паметен часовник може да стане ваш само за $79 предмет на употреба на промотивен код  КИЕСЛОРА2, кој дава попуст во $10 кога купувате уред во официјалната продавница на производителот на AliExpress. Акцијата ќе продолжи, како што веќе беше напоменато, од 12:10 часот по киевско време на 00 јуни до 09:59 часот на 18 јуни. Продажбата се одржува не само во чест на лансирањето на нови производи, вклучувајќи го и паметниот часовник Ks Pro, туку и во прославата на осмата годишнина на брендот. Купи KIESLECT Лора 2 можеш токму тука.

KIESLECT Лора 2

Основана во 2015 година, KIESLECT е фокусирана и ја револуционизира индустријата на паметни часовници. Брендот се фокусира на креативноста, автентичноста и напредната безжична технологија за да развие квалитетни и стилски додатоци. За повеќе информации за новиот часовник и другите производи на компанијата, вреди да се посети Официјална веб-страница на KIESLECT.

Прочитајте исто така:

JereloKIESELECT
Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега