Root NationНовиниВести од компанијатаИмајте време за купување пред 27.03 - попусти на N-one NPad Pro таблети и...

Имајте време да купите пред 27.03 март - попусти на таблетите N-one NPad Pro и Air

-

N-one NPad Pro е Андроид таблет со одличен сооднос цена-перформанси. 10,36-инчниот In-cell 2K дисплеј со резолуција од 2000×1200 и дизајн без рамка и метално тело му даваат на уредот врвен изглед. Но, цената за тоа воопшто не е премиум, особено ако го нарачате уредот сега во официјалната продавница на АлиЕкспрес. Редовната цена на таблетот е $178, но за време на промотивниот период можете да заштедите $10, и со кодот на продавницата 328 NONEPRO - повеќе $20. Така, уредот ќе ве чини $148. Промоцијата истекува 27 март о 08:59 Киев време. Затоа побрзајте!

N-one NPad Pro

Таблетот N-one NPad Pro е опремен со 8-јадрен UNISOC T616 процесор, 8 GB RAM меморија LPDDR4 и 128 GB UFS флеш меморија. Има и поддршка за microSD картички до 1 TB. Ова, заедно со голем дисплеј, е доволно за удобно гледање видеа, социјални мрежи, вести, работни задачи, па дури и игри, иако не на максимални поставки.

N-one NPad Pro

Таблетот работи на Android 12 и има батерија од 6600mAh под хаубата со поддршка за брзо полнење од 18W. Целосното полнење е доволно за 8 часа гледање видео. Исто така, NPad Pro е опремен со Wi-Fi и Bluetooth модули, има USB Type-C приклучок за полнење и пренос на податоци, слот за SIM картичка, 3,5 милиметарски приклучок за слушалки и поддржува 4G. Има камера од 13 мегапиксели на задната страна и камера од 5 мегапиксели на предната страна за селфи и видео повици. Во исто време, тежи само 450 g, а неговата дебелина е 7,5 mm.

N-one NPad Pro

Друг N-one таблет што може да се купи со попуст е моделот NPad Air. Уредот е тенок и лесен, тежи само 400 g и има димензии 242×164×8,9 mm, па затоа е погодно да го носите со себе на пат и да го користите за време на патувања. Предностите на таблетот вклучуваат 10,1-инчен Full HD IPS екран со резолуција од 1920х1200, кој е одличен за гледање филмови и батерија од 6600 mAh.

N-one NPad Pro

N-One NPad Air работи на Android 12, енергијата ја обезбедува четири-јадрен Unisoc T4 процесор, кој вклучува едно Cortex-A310 јадро со такт до 75 GHz и три A2 јадра со такт до 55 GHz. Процесорот е придружен со 1,8 GB RAM и 4 GB постојана меморија.

N-One NPad Air

Таблетот е опремен со 3,5 мм аудио приклучок и USB Type-C OTG приклучок. Има и задна камера од 5 мегапиксели со LED блиц и селфи камера од 2 мегапиксели со микрофон. Уредот ја поддржува 4G LTE мрежата и има слот за SIM картичка опремен со двобенд 2,4GHz/5,0GHz Wi-Fi модул и GPS. Цената на таблетот N-One NPad Air во официјалната продавница на производителот е $108, но ако го купите на AliExpress да 08:59 27 март, тогаш можете да заштедите $10, па крајната цена ќе биде $98.

Прочитајте исто така:

Други статии
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Претплатете се за ажурирања
Популарно сега