Root NationНовиниВести од компанијатаНовиот предводник на OUKITEL WP21 Ultra со термичка слика ќе биде пуштен во продажба на 20 март

Новиот предводник на OUKITEL WP21 Ultra со термичка слика ќе биде пуштен во продажба на 20 март

-

OUKITEL го објави објавувањето на нов предводник заштитен паметен телефон OUKITEL WP21 Ultra. Новиот паметен телефон со Android може да се пофали со термална резолуција од 256×192, камера од Sony од 64 мегапиксели, 256 GB флеш меморија и батерија од 9800 mAh. Смартфонот може да се купи на AliExpress веќе со 20 март.

OUKITEL WP21 Ultra

Безбеден паметен телефон OUKITEL WP21 Ultra опремен со термичка слика со резолуција од 256×192, фреквенција од 25 Hz и специјална камера од 5 MP. Ова им овозможува на корисниците да добиваат јасни и јасни термални слики и видеа дури и во темнина, магла или дожд.

OUKITEL WP21 Ultra

Ја детектира температурата на предметите во опсег од -10°C до 550°C, што го прави погодна алатка за пронаоѓање дефекти на опремата, дијагностика на згради и превентивно одржување. Покрај тоа, камерата има режим на термометар во кој можете да ја мерите телесната температура.

OUKITEL WP21 Ultra

Покрај термичката камера, OUKITEL WP21 Ultra има и примарна камера од 64 MP, камера за ноќно гледање од 20 MP и предна камера од 20 MP за селфи и видео повици. Таквиот сет ви овозможува да снимате висококвалитетни фотографии и видеа без оглед на условите на осветлување. И со поддршка на PDAF технологијата, главната камера со сензорот Sony IMX582 може брзо да се фокусира на предмети што се движат.

OUKITEL WP21 Ultra

Смартфонот работи на оперативниот систем Android 12, е опремен со 8-јадрен MediaTek G99 процесор произведен со процес од 6 nm, 12 GB RAM и го поддржува стандардот за меморија UFS 2.2. Сето ова го прави еден од најмоќните паметни телефони во заштитениот сегмент на пазарот. 256 GB флеш меморија и можноста за проширување на јачината на звукот до 2 TB ќе обезбедат доволно простор за складирање на содржина и апликации.

6,78-инчниот FHD+ екран на паметниот телефон има резолуција од 2460×1080 и брзина на освежување од 120 Hz. Два вградени звучници обезбедуваат импресивен стерео звук, што е погодно не само за видео повици и конференции, туку и за гледање содржина или играње компјутерски игри.

OUKITEL WP21 Ultra

Исто така, паметниот телефон WP21 Ultra е опремен со голема батерија со капацитет од 9800 mAh и поддршка за брзо полнење со моќност од 66 W. Само 25 минути се доволни за полнење на батеријата до половина, а потоа паметниот телефон ќе работи цел ден. Покрај тоа, моделот поддржува реверзибилно полнење, што ви овозможува да го користите паметниот телефон како резервна банка за напојување.

WP21 Ultra ќе работи добро во екстремни, па дури и сурови услови - тој е многу отпорен на екстремни температури, водоотпорен според стандардот IP68, отпорен на прашина според стандардот IP69K и сертифициран според воениот стандард MIL-STD-810H. Ако ова го преведеме на бројки, паметниот телефон лесно ќе издржи пад од височина до 1,5 m и потопување во вода до длабочина до 1,5 m за половина час.

Останатите карактеристики на паметниот телефон вклучуваат поддршка за NFC, OTG, Bluetooth 5.2 и 4G LTE, присуство на два слота за нано-SIM-картички, како и програмабилен клуч што може да се конфигурира да ја извршува саканата функција.

Светска премиера на заштитен паметен телефон OUKITEL WP21 Ultra ќе трае само седум дена - од 20 до 26 март. Во овој период уредите може да се купат со значителен попуст попуст на AliExpress по принципот прв дојден, прв услужен. Официјалната цена на OUKITEL WP21 Ultra е $ 999,99, но во текот на првиот 24 години може да се купи само за $ 350,99.

Прочитајте исто така:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

1 коментар
Поновите
Постарите Најпопуларен
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Иван
Иван
пред 2 месеци

Имам oukitel wp21, малку сум разочаран од него, замрзнува, тапо е, ми испадна од страничниот џеб од панталоните и ми пукна стаклото, мислев дека е подобро да се прави со такви параметри

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега