Root NationНовиниВести од компанијатаOUKITEL издава заштитен предводник WP21 базиран на процесор од 6 nm

OUKITEL издава заштитен предводник WP21 базиран на процесор од 6 nm

-

Во пресрет на црниот петок ОУКИТЕЛ го претставува својот прв паметен телефон со процесор од 6 nm. Предводник OUKITEL WP21 сертифициран според воениот стандард IP68, IP69K и MIL-STD-810H и опремен со двоен дисплеј и четири камери. Под хаубата на уредот се наоѓа 99-јадрен MediaTek Helio G12 чипсет, 256 GB RAM и XNUMX GB постојана меморија.

Се очекува глобалната премиера на гаџетот 24 ноември, а на црниот петок во AliExpress ќе дејствува ограничено, 24-часовен понуда. Купувачи на паметни телефони WP21 од првата серија ќе добијат дополнителни Купони од 10 долари і паметен часовник вреден 69,99 долари, кој работи до 45 дена во режим на подготвеност и е водоотпорен до 30 m.

OUKITEL WP21

Производителите на цврсти телефони се фокусираат на издржливоста, но ретко размислуваат за камери од висока класа и други функции за нивните уреди. За бараните корисници на кои им треба и сила и перформанси, ова е прилично минус. Најновиот WP21 од OUKITEL ќе ги пополни овие празнини. Предводникот е опремен со MediaTek Helio G99 чипсет, произведен врз основа на технолошки процес од 6 нанометри, 12 GB RAM и 256 GB флеш меморија со можност за проширување до 1 TB, што обезбедува високи перформанси.

OUKITEL WP21

У OUKITEL WP21 Главен екран од 6,78 инчи со 2460×1080 FHD+ резолуција, густина на пиксели од 396 PPI и брзина на освежување од 120 Hz, што обезбедува непречена репродукција во игрите и висока дефиниција при гледање видеа внатре и надвор.

OUKITEL WP21

На задната страна, WP21 има кружен паметен дисплеј, што е ретко во заштитен паметен телефон. Може да се конфигурира да има брз пристап за да го проверува времето и статусот на батеријата, да фотографира, да одговара на повици, да прима предупредувања за пораки, да контролира музика и многу повеќе. Дополнително, пристапот до уредот е заштитен со помош на функцијата за препознавање лице и отклучување со отпечаток од прст.

OUKITEL WP21

Предводникот WP21 спаѓа во категоријата на издржливи запечатени паметни телефони со засилено тело кое штити од кршење во случај на пад, што го прави добар избор за воени и екстремни ентузијасти. Покрај ова, WP21 е опремен со батерија со висок капацитет од 9800 mAh и поддржува брзо полнење од 66 W, што обезбедува долго време на мирување и брзо полнење.

OUKITEL WP21

Друга карактеристична карактеристика на предводникот е револуционерниот систем на камера. OUKITEL WP21 е опремен со предна камера од 20 мегапиксели. Резолуцијата на главната камера од 64 MP е повеќе од доволна за обични фотографии во нормални услови на осветлување, а OUKITEL WP21 се справува со фотографирање на отворено и во темница благодарение на камерата за ноќно гледање Sony IMX20 од 350 MP со автоматски фокус и поглед нагоре. до 20 m Предводникот има и макро камера од 2 мегапиксели.

Можете да и помогнете на Украина да се бори против руските напаѓачи. Најдобар начин да го направите ова е да донирате средства за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

Исто така интересно:

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Претплатете се за ажурирања

Популарно сега