недела, 3 декември 2023 година

десктоп v4.2.1

Root NationПовеќе

Повеќе

Преглед Xiaomi Smart Pet Feeder: паметен хранител за домашни миленици

Xiaomi, како што знаете, произведува сè. Тешко е да се именува гаџет што не е во неговиот асортиман. Има дури и уреди за домашни миленици - имено паметен хранител,...

Заштита од истекување и безбедност од пожар од Ajax: WaterStop, LeaksProtect и FireProtect 2 RB преглед

Мислам дека сите имале ситуации кога излегле од дома, а потоа целиот начин на размислување: дали ја затворив вратата, ја исклучив водата, го исклучив шпоретот или ...

Преглед на прочистувач на воздух Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro: навистина про!

Овој гаџет ми беше испратен на преглед на крајот на пролетта, кога цветањето на растенијата спречи многу луѓе да живеат. Само со препорака - погледнете колку е корисна работата! За жал,...

Преглед на LAMAX T10 DVR: Вашата безбедност на пат

Видео рекордерите станаа незаменлив атрибут на секој модерен возач. Овој „патник пријател“ не само што гарантира снимање на поединечни рути, туку и ја следи вашата безбедност и информира...

Купете украински! Преглед на приклучоците на Ajax Socket Type F

Во последната статија за безбедносниот систем Ајакс, споменав, прво, за разни сензори од секаков вид јаглерод моноксид и, второ, за паметните приклучоци на моделот Ajax Socket...

Ние пумпаме Ulanzi Coman Zero Y: Замена на глава, VC4 и Ulanzi U-190

Речиси веднаш откако објавив преглед на премиум стативот Ulanzi Coman Zero Y, добив порака дека веќе имам неколку ...

Преглед на KIVI 43F750NB: Достапен телевизор со добар екран

Денес имаме уште еден KIVI телевизор за преглед - 43-инчниот KIVI 43F750NB. Ова е FHD модел со Smart TV, IPS матрица во убав модерен дизајн....

Преглед на Ulanzi Falcam F22: Ултра-преносливи држачи за брзо ослободување!

Ако имате средно-буџетна видео продукција или сопствено студио, но сонувате само за Arri/RED, тогаш всушност не сте идеална публика за брзи...

Преглед на 4K ТВ KIVI 50U750NB: голема, убава, ефтина

Денеска правиме преглед на 50-инчен KIVI 50U750NB телевизор од најновата линија на брендот. Ова е интересен и модерен 4K модел (кој за 2023 година е прилично...

Преглед на Ajax Hub 2 Plus, Ajax MotionCam и многу повеќе

Во оваа статија ќе зборувам за комплет додатоци кои се неопходни за следење на навлегувањето на несакани криминални елементи во домот. Ова е Ajax Hub 2...

Преглед на електричниот скутер Acer Електричен скутер 5 AES015

Денеска имам преглед Acer Електричен скутер 5 AES015 ─ врвен електричен скутер од Acer. Во Acer не толку многу модели на електрични скутери, Acer ЕС...

Преглед на џебната акциона камера SJCAM C300: буџет 4K

SJCAM е популарен кинески бренд кој е познат по своите добри и во исто време достапни акциони камери и широк спектар на додатоци за своите производи. Денеска интересна...

Преглед на Reolink Argus 2E: Вашата прва безбедносна камера?

Ова ќе биде кратка статија за тоа зошто Reolink Argus 2E може да биде вашата прва домашна безбедносна камера. А зошто токму овој модел...

Преглед на рутерот Ruijie Reyee RG-EW1800GX PRO

Иако брзо маршираме во ерата на Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7 е веднаш зад аголот и ќе се бори со 5G...

Преглед на пренослив проектор Samsung Слободен стил: стилски и удобен

Нема да изненадите никого со голем телевизор, но не ви е секогаш потребен. Згора на тоа, понекогаш едноставно ви пречи, на пример, ако штотуку сте родиле бебе и ...

Детектор на радио и електромагнетни полиња - 4 корисни функции

Денес ќе зборуваме за гаџет кој е апсолутно опционален за секојдневниот живот, но неопходен за квалитетно секојдневие. Уред кој ви овозможува да го видите невидливото - околу...

Преглед ASUS ZenWiFi XT9: универзален Mesh систем

Сонувате за стабилен, брз, разновиден мрежен мрежен систем со Wi-Fi 6 кој би можел да ги задоволи вашите потреби? Тогаш треба да обрнете внимание на ASUS ZenWiFi...

Преглед на самостоен инвертер Sumry HGS 5500W и батерија Sunjetpower 100AH​51V

Денеска ќе разгледаме еден пар - самостоен инвертер Sumry HGS 5500W и батерија Sunjetpower 100AH51V и ќе ви кажеме за што е потребна, како да инсталирате сè и ...

Преглед ASUS RT-AX88U Pro: Моќ во атрактивно пакување

Денес ќе разгледаме рутер кој поволно ги комбинира моќноста и брзината со недооценено, елегантен дизајн. Зборуваме за нов ASUS RT-AX88U Pro. ASUS работи на пазарот на мрежа...

Преглед на KIVI 32F750NB: Како да изберете телевизор за расадник

Порано или подоцна, родителите се соочуваат со прашањето да купат телевизор за расадникот. Сепак, голем екран е голем екран. Дали ова не е вашиот паметен телефон или...