Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationПовеќеФото опрема

Фото опрема

Зошто Xiaomi Mi 11 Ultra не е потребен кога има функција за гаџет Ulanzi ST-30

Јас го направив овој материјал, без во моите раце Xiaomi Mi 11 Ultra, a Xiaomi 12X. Која со помош на одредена единица од фирмата Уланзи може да...

Преглед на Viltrox EF-M2 II: Како засилувачот на брзина речиси ме уби

Замислете дека имате точно 24 часа за да завршите 6 проекти. 6! Проекти. И седмиот чека видео снимка СЕГА. А ти земаш...

Ulanzi Mini Cube CL15 Преглед: кул и прифатлива LED светло

Верувале или не, не знаев дека во мојата кутија на среќа со планина Ulanzi F22 додатоци ќе има и LED светло. И кога добив ...

Откривање на Ulanzi Falcam F22/F38/ST-27/CL15 и Ulanzi Coman Zero Y

Да, без разлика на насилниот дедо со атомска манжетна, работата мора да продолжи. И ова особено се однесува на AliExpress! Всушност, компанијата Уланзи ме испрати во ...

Преглед на PortKeys PT5: Кралот на буџетските монитори со камери

Знаете, купувањето на користен комплет Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K имаше свои предности. Да, клучот DaVinci Resolve не беше вклучен во комплетот,...

Преглед на адаптерот за напојување SmallRig 3093, разлики од 3168 и 3018

Адаптерот за напојување SmallRig 3093 ми дојде во комплет со Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K, каде што Sigma Art 18-35 и засилувачот на брзина беа...

САМО 3 долари?! Како е ова можно? SmallRig Magic Arm Mini 2159 Преглед

Изненадувачки, ќе започнам со прегледи на опремата SmallRig со еден од најевтините производи на компанијата. И еден од најкорисните токму поради ова. SmallRig Magic Arm Mini...

Преглед на Yongnuo YN-300 III: Одлично полупрофесионално светло!

Мојот систем за осветлување што го користам во видеото е ист веќе околу една година. Станува збор за две Yongnuo YN-300 III LED светла и едно Yongnuo YN-300 Air II....

Што е Arca-Swiss и како го промени светот? ft. Ulanzi канџи генерација II

Во нашиот модерен свет на индустријализација и глобализација, стандардот е основата на животот за кратко време. Онаму каде што има хаос според стандарди, невозможно е да се прави бизнис,...

Takstar SGC-600 Cannon Microphone Review

Кога имам Facebook рекоа дека имаат топовски микрофон за 1 гривни за проверка. Не номен Кинез, квалитетен и функционален... Се искачив...

Преглед на уметнички леќи Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM: Стандардна опција за сечење!

Како што рече некој попаметен од мене... Кога не знаете што да земете за сечење - земете Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM Art. На пример, заедно со ...

Рецензија за Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K: Не само камера!

Едноставно се случи со него да го започнам мојот прв преглед на професионална камера - Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Од самата НЕ...

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2 Preview - неочекувана објава!

Знаете, не ни очекував да го направам ова парче, бидејќи правев сосема различни работи, а наидов на веста за Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K G2...

Преглед на зглобните глави Ulanzi U-100 и Ulanzi MT-47

Културен шок. Вака ме натера да се чувствувам зглобната глава Ulanzi U-100 кога ја отпакував и ја извадив од кутијата. Доживеав културен шок...

Запознајте ги Zhongyi ZY Optics и Mitakon: Топ леќи за еден денар?

Едноставно се случи мојата прва статија за опремата за снимање фотографии и видео да ја посветам на една таква компанија. Компанијата Zhongyi, позната и како Zhongyi ZY...

Видео: GoPro Hero 10 Black Review - една од најдобрите акциони камери

Никогаш немав прашања за GoPro. Тие прават квалитетни производи кои секогаш имаат фер баланс помеѓу цената и карактеристиките. Истите овие ...

Видео: Преглед на Gudsen MOZA Air 2S - стабилизатор за камери со тежина до 4,2 кг

Пред само неколку месеци беше објавен ажурираниот стабилизатор со три оски Gudsen MOZA Air 2S - тој е подобрена верзија на Moza Air 2. Компатибилен е со повеќето без огледало...

Преглед на акциската камера на Aspiring Repeat 3: буџетски хит со многу додатоци

Меѓународната компанија Aspiring објави нова буџетска акциона камера Aspiring Repeat 3. Моделот стана наследник на популарните Repeat 1 и Repeat 2, има богат сет на додатоци,...

Видео: Преглед на SJCAM SJ10 Pro - акциона камера со прифатлива цена од 4K 60 FPS

Денес ќе ви кажам за акционата камера SJCAM SJ10 Pro, која може да снима видеа во 4K, 60 фрејмови во секунда. Мислите ли дека ќе успее да помине...

Преглед на акционата камера DJI Pocket 2 Creator Combo

Знаете, авторот на оваа рецензија никогаш немал жестока желба да прави видеа. Еве една фотографија - така е. Со секој нов iPhone (а јас ги користам со ...

Преглед на Kimafun KM-G130-1 за копче. Шик радио база, смешен микрофон

Она што нашите пријатели од источните земји не ги радува! Еве, на пример, целосно безжичен микрофон со ревер на моделот Kimafun KM-G130-1. Евтин, може да се полни, со два модула и, воопшто, импресивен...
00: 07: 17

Видео: Преглед на Zeapon Motorized Micro 2 - Како да снимате квалитетно мазно видео?

Здраво на сите! Денес ќе ви кажам за новиот лизгач Zeapon Motorized Micro 2, кој чини околу 100 долари и е опремен со сопствен мотор. Зошто е таква ...
00: 06: 55

Видео: Gudsen Moza AirCross 2 Review - професионален стабилизатор со можност за снимање вертикално видео

Здраво на сите! Денеска ќе ви кажам за стабилизаторот Gudsen Moza AirCross 2. Претходно веќе ве запознав со првата генерација на овој модел, но еве...
00: 06: 17

Видео: Преглед на FeiyuTech AK4500 - стабилизатор за професионални камери

Здраво на сите! Одамна не гледав стабилизатори за DSLR камери, па денес сакам да зборувам за нов производ од компанијата FeiyuTech, поточно моделот...
00: 10: 20

Видео: DJI Osmo Action Review - Дали може да го победи GoPro Hero 7 Black?

Здраво на сите! Сите вие ​​веројатно ја познавате оваа компанија DJI - токму поради нивните дронови, кои се меѓу најдобрите на пазарот денес....
00: 09: 24

Видео: Преглед на DJI Osmo Pocket - џебен фотоапарат

Здраво на сите! Денеска ќе зборуваме за еден интересен... Не - многу интересен и најважно иновативен гаџет, ќе зборуваме за DJI Osmo Pocket, кој лесно може да го замени...