Root NationПовеќеПаметен дом

Паметен дом

Преглед на пренослив проектор Samsung Слободен стил: стилски и удобен

Нема да изненадите никого со голем телевизор, но не ви е секогаш потребен. Згора на тоа, понекогаш едноставно ви пречи, на пример, ако штотуку сте родиле бебе и ...

Детектор на радио и електромагнетни полиња - 4 корисни функции

Денес ќе зборуваме за гаџет кој е апсолутно опционален за секојдневниот живот, но неопходен за квалитетно секојдневие. Уред кој ви овозможува да го видите невидливото - околу...

Преглед на самостоен инвертер Sumry HGS 5500W и батерија Sunjetpower 100AH​51V

Денеска ќе разгледаме еден пар - самостоен инвертер Sumry HGS 5500W и батерија Sunjetpower 100AH51V и ќе ви кажеме за што е потребна, како да инсталирате сè и ...

Преглед на новите производи на Ајакс: погодни решенија за удобен живот

Многу луѓе се веќе запознаени со Ajax Systems. Ова е еден од оние брендови што прави навистина квалитетен производ за „паметниот“ дом и сака да...

Преглед на роботската правосмукалка Samsung Џет Бот+: пет плус

Така што чистењето престане да биде личен ужас и причина за кавги, едноставно треба да изберете добар асистент. Како оваа симпатична роботска правосмукалка Samsung Џет Бот+...

Преглед Polaroid Candy Play Pen: Јадење 3D печатење!

За мене беше изненадување и тоа Polaroid не само што не ја повтори судбината на Xerox, туку дури и успешно влезе на нови пазари. Покрај тоа, создава ...

Преглед на Arylic S10 WiFi Music Streamer: Музика без граници и ограничувања

Аудио стриминг уредите станаа многу популарни во последниве години. Тие ви овозможуваат да слушате музика од различни извори без жици и удобно да ја контролирате репродукцијата со ...

Samsung Bespoke Jet: Преглед на исправена правосмукалка со станица за самочистење

Во овој преглед, ќе разговараме за безжична исправена правосмукалка Samsung Bespoke Jet 580W со сопствена станица за чистење (просто кажано, правосмукалка за правосмукалка), карактеристики, добрите и лошите страни...

Преглед на грејач со невидливи Wi-Fi 2000W

Без оглед на затемнувањата или навиката да се облекувате потопло дома, добар грејач ќе биде корисен во секоја ситуација. И за среќа, Mill Invisible Wi-Fi 2000W...

Преглед на паметен прочистувач на воздух Samsung AX32 (AX32BG3100GG)

Времињата сега се такви што сме опкружени со паметни и корисни уреди. Машините за миење садови, машините за перење, роботските правосмукалки и слично веќе станаа секојдневие. Во топлите денови многу луѓе користат...

Преглед на AENO SV1 и AENO VS2: Готвење со сос и правосмукалка!

Овој преглед можам безбедно да го опишам како „откритие и корист“. Затоа што пред нас се две работи од компанијата АЕНО. Поврзано со тоа што и двете се кујнски...

Преглед на надворешната камера за надзор на EZVIZ C8W Pro 2K

Опремата за надворешен видео надзор постојано се развива. На пазарот се појавуваат нови модели со подобар квалитет на слика и напредни функции кои ви овозможуваат дополнително да го обезбедите вашиот дом....

Преглед на видео камерата Ezviz BM1: родителска контрола максимално

Со раѓањето на детето, секоја минута е исполнета со возбуда за тоа како таа работи. Дали спиеш? Дали се игра? Зарем таа не ползи таму каде што не треба? Нели...

Преглед на AENO SC3, AENO SM1, AENO RC3S. Сè за чистење!

Кога ми понудија ТРИ работи од AENO за преглед - роботската правосмукалка AENO RC3S, џогерот AENO SM1 и правосмукалката со батерии AENO SC3, воопшто не ...

Преглед на електрична четка за заби AENO DB3

Никогаш во животот не сум тестирал четка за заби од еклектичен тип во сегментот... малку над просекот. Не баш клиничко-елитен, бидејќи може да има ...

Преглед на производителот на блендер-супа AENO TB3

Производителот на блендер-супа AENO TB3 во овој преглед се соочува со прилично интересна задача. Ќе ги прикажеме неговите главни функции и карактеристики, вклучувајќи ја и можноста за мелење и...

Преглед на Aeno Gadgets: EG1 Grill, TB3 Blender, SV1 Sous Vide, DB3 четка за заби, AP2S прочистувач на воздух

Aeno е релативно млад бренд на паметни домашни апарати од Небесната Империја. Во моментов производите на компанијата се претставени во четири категории: клима, дом, кујна и...

Преглед на Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite: паметен асистент за секого

На почетокот на годината Xiaomi презентирани во Украина четири модели на роботски правосмукалки од новата генерација со функција на влажно чистење. Денеска имаме помлад претставник на линијата за увид...

Преглед на камерата за Wi-Fi TP-Link Tapo C320WS: Подобро да се биде безбеден отколку да се извинуваме

Од една страна, за време на војната, стекнувањето нова опрема може да изгледа невреме. Сепак, опремувањето на вашиот дом со систем за видео надзор е секогаш...

Преглед на Oclean Flow: Најдомашната електрична четка за заби!

Веднаш прашање? И како оваа електрична четка, Oclean Flow, може да ја заслужи титулата за најдомашна. Неколку причини. Тој е евтин, удобен, ефикасен, симпатичен и...