Root NationПовеќеТелевизорите

Телевизорите

Преглед на KIVI 43F750NB: Достапен телевизор со добар екран

Денес имаме уште еден KIVI телевизор за преглед - 43-инчниот KIVI 43F750NB. Ова е FHD модел со Smart TV, IPS матрица во убав модерен дизајн....

Преглед на 4K ТВ KIVI 50U750NB: голема, убава, ефтина

Денеска правиме преглед на 50-инчен KIVI 50U750NB телевизор од најновата линија на брендот. Ова е интересен и модерен 4K модел (кој за 2023 година е прилично...

Преглед на KIVI 32F750NB: Како да изберете телевизор за расадник

Порано или подоцна, родителите се соочуваат со прашањето да купат телевизор за расадникот. Сепак, голем екран е голем екран. Дали ова не е вашиот паметен телефон или...

Совршено совпаѓање: како да изберете рутер за телевизорот?

Уморни сте од замрзнување додека гледате филм или заостанувате додека работите со апликации на паметен телевизор? Можеби проблемот е квалитетот и брзината на интернет конекцијата. Што вреди...

Преглед на Govee Immersion TV LED H6199: Што да направите ако сакате Ambilight, но не и телевизор Philips

Имате убав голем телевизор, сте виделе како функционира технологијата Philips Ambilight и сакате да зафрлите нешто слично на вашиот телевизор, но за да не ...

Преглед Samsung QE65QN900AUXUA: 8K, QLED за 5500 долари

Пред да ја започнете приказната директно за ТВ Samsung QE65QN900AUX, ќе ви кажам… за 8K. ЗА РОДНАТА РЕЗОЛУЦИЈА НА ОВАА ТЕЛЕВИЗИЈА. 8K ако не…

Преглед на ТВ KIVI 24H740LB: 24 инчи буџетски новитет со бесплатни канали и медиуми

Есента, компанијата KIVI официјално ја претстави во Украина ТВ линијата за 2021 година со дијагонали од 24 до 55 инчи. Во оваа статија објаснуваме зошто компактен...

Колумна на уредникот: Купив телевизор 55" 4K KIVI 55U790LW - кои се неговите карактеристики?

Услугите толку длабоко навлегоа во нашите животи што без нив веќе се чувствуваме инфериорни. Потсетете се на неодамнешниот „пад“ Facebook, Instagram и други производи од оваа...

Преглед на ТВ KIVI 50U710KB: 4K, Android ТВ и КИВИ Медиа

Барате 4K телевизор, но не сте подготвени да потрошите многу пари? Потоа обрнете внимание на ТВ KIVI 50U710KB, кој работи Android ТЕЛЕВИЗИЈА. Повеќето луѓе ја поврзуваат телевизијата со...

Видео: Преглед на паметен ТВ Strong SRT 32HC4433 - Добар квалитет за прифатлива цена

Денес ќе разговараме со вас за компактниот Smart TV Strong SRT 32HC4433. Ова е најмалиот 32-инчен телевизор од линијата на компанијата, кој е идеален за мала соба,...

Висококвалитетни и сигурни 4K телевизори за Евро 2020 од KIVI

Ако ви треба висококвалитетен, ефтин 4K телевизор за гледање натпревари од Евро 2020 и пошироко, обрнете внимание на добрите и сигурни уреди од KIVI. Чекаме напред...
00:04:44

Видео: Haier 50 Smart TV BX Review - Достапен 50 инчен паметен телевизор

Здраво на сите! Денес имам за преглед нов модел на Haier 50 Smart TV BX 50-инчен паметен телевизор. Ова е мое прво запознавање со оваа...
00:05:10

Видео: KIVI 43U710KB преглед на паметниот ТВ - 4K сега е попристапен

Здраво на сите! Денес ќе ви кажам за паметниот телевизор KIVI 43U710KB, кој работи Android ТВ, има 4K поддршка, опремен е со висококвалитетна IPS матрица и има...
00:05:28

Видео: Преглед на Vinga 045 - вклучен сет-топ кутија за паметен ТВ Android

Здраво на сите! Денеска имам за преглед свеж телевизор од познатиот бренд Vinga - моделот Vinga 045. Сега тестираме што е ова...

Преглед на паметен ТВ KIVI UHD 2020 - 43U710KB (43") и 55U710KB (55")

Во овој преглед, ги тестирам најновите KIVI 43U710KB (43") и 55U710KB (55") UHD паметни телевизори, кои нудат одлични карактеристики за релативно ниска цена. Ова се некои...
00:04:44

Видео: Преглед на Vinga 025 - Како да изберете паметен ТВ приемник?

Здраво на сите! Денеска ќе разговараме со вас за ТВ приемникот од компанијата Винга - модел Винга 025. Доколку некој сеуште не знае, со помош на овој сет-топ бокс...
00:05:52

Видео: Преглед на Vinga 015 - Како да го поврзете интернетот со стар телевизор?

Здраво на сите! Мислам дека многумина од вас имаат стар телевизор дома што сте го купиле во деновите пред да стане Smart TV…
00:05:44

Видео: Преглед realme 32 инчи HD Smart TV – Еден од најдобрите паметни телевизори на пазарот

Здраво на сите! Денес имам многу интересен модел на паметен телевизор за преглед, мислам дека е веќе познат бренд realme, со дијагонала од 32 инчи. Инаку, кој гледал...
00:06:12

Видео: Преглед на паметен телевизор Gazer TV43-FS2G - што има да понуди британскиот бренд?

Здраво на сите, денес ќе зборуваме за телевизор од британскиот бренд Gazer, поточно моделот Gazer TV43-FS2G. Да видиме што овој модел може да ни понуди функционално и...
00:06:55

Видео: Преглед на буџетот 4K Smart TV LG 43UJ6307

Пријатели, здраво на сите! Денес сакам да ви кажам за телевизорот LG 43UJ6307, кој си го купив пред некој ден. Изненадувачки, во денешно време...