Root NationОсврти на компоненти на компјутер

Осврти на компоненти на компјутер

Преглед на куќиштето за компјутер Cougar MX600 RGB Full-Tower

Дури и во арсеналот на компанијата, куферот за компјутер Cougar MX600 RGB се издвојува доста силно, бидејќи е еден од ретките Full-Tower модели меѓу многуте опции за Mid-Tower. И...

Видео преглед на столчето за игри GamePro GC715DG

Денеска ја разгледуваме столицата за игри GamePro GC715, изработена од висококвалитетни материјали кои гарантираат издржливост и удобност. Метална рамка со дебелина од 1,5 mm обезбедува сигурност и...

1stPlayer Moto-GT 1675 Преглед на компјутерско биро: голем, разновиден, моторизиран

Денес ќе ви кажам за моторизираното биро за компјутер 1stPlayer Moto-GT 1675. Поради некоја причина, во продавниците се продава како „гејминг“, но не би го стеснил...

Видео преглед на безжичен глушец Canyon MW-44 LED

Денеска разгледуваме буџетски глушец за работа - Canyon MW-44 LED. Ова е безжичен глушец со три режими со класична врска од 2,4 GHz и двоканален Bluetooth 5.0. Нејзината...

Видео преглед на жичната тастатура 1stPlayer MK8 Titan со Gateron Blue светла

Денес ја разгледуваме тастатурата за игри со распоред во целосна големина, претставена на пазарот во 2023 година - 1stPlayer MK8 Titan. Моделот ви овозможува брзо и лесно менување...

Видео преглед на столчето за игри Anda Seat Kaiser Frontier XL

Денес ја разгледуваме столицата за игри Anda Seat Kaiser Frontier XL. Ова е професионално столче за игри што овозможува максимална удобност и поддршка за време на долги...

Преглед на куќиштето за компјутер Cougar Uniface White

Не можам да опишам со зборови колку силен ми се допаѓа трендот во развојот на компјутерските компоненти. Кога секој тип на компонента ја губи својата одредена...

Преглед на видео картичката ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 SUPER OC 12GB

Па, денес имам свежа видео картичка за проверка - ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 SUPER OC 12GB. Минатото лето кажав ...

Видео преглед на мултимедијалниот проектор Giaomar C12 Full HD со Wi-Fi и Bluetooth

Денеска го разгледуваме мултимедијалниот проектор Giaomar C12 Full HD со Wi-Fi и Bluetooth. Гигант екран од 300 инчи со функција за зумирање од 100-75%, вградени стерео звучници и широк...

Преглед на случајот 2E Gaming Fantom GK701B

Денеска ќе се запознаеме со нов за мене, но можеби не нов за вас, формат на куќишта за компјутери. 2E Gaming Fantom GK701B е претставник...

Видео преглед на видео картичката Gigabyte Radeon RX 7800 XT Gaming OC

Денес ја разгледуваме видео картичката Gigabyte Radeon RX 7800 XT GAMING OC. Видео картичките од серијата Radeon RX 7000 се првите графички процесори за игри во светот...

Видео преглед на мониторот ASUS VU279CFE-M

Денеска разгледуваме 27-инчен монитор ASUS VU279CFE-M. Монитори од нова серија ASUS VU се одлични за оние на кои им е потребен висококвалитетен монитор за секојдневна употреба. Тие имаат...

Преглед на ладилникот на процесорот be quiet! Dark Rock Елита

Да, ова ќе биде уште една статија за кулер кој е многу пати помоќен од процесорот што го имам на мојот компјутер. Ако поточно - тоа be quiet!...

Видео преглед на механичка тастатура за игри A4Tech Bloody S87 на свеќи BLMS Red Plus!

Денес ја разгледуваме механичката тастатура за игри A4Tech Bloody S87. Ова е приспособена тастатура со најновите BLMS прекинувачи, која обезбедува максимална удобност и молскавична брзина на работа. Градба...

Видео преглед на слушалките за игри A4Tech Bloody G260

Денес ќе се запознаеме со евтините, но висококвалитетни слушалки за игри A4Tech Bloody G260. Станува збор за жичени слушалки со целосна големина со виртуелен опкружувачки звук 7.1, драјвери од 50 мм, доста...

Видео преглед на комплетот за тастатура и глушец Cougar Combat

Денес, комплетот за тастатура и глушец за игри на Cougar Combat е достапен за преглед. Механичката тастатура со целосна големина обезбедува сигурност и јасни тактилни повратни информации, веднаш потврдувајќи...

ASUS ROG Strix Scope II и Strix Scope II RX: преглед и споредба

Денеска дојдоа да ме видат нови членови на семејството ASUS Република гејмери ​​— механички тастатури за игри ROG Strix Scope II и ROG Strix...

Видео преглед на гејмерски глушец ASUS ROG Strix Impact III Wireless

Денес правиме преглед на глувче за игри ASUS ROG Strix Impact III Wireless. Тоа е лесен жичен глушец оптимизиран за стрелци со симетричен облик на телото,...

Видео преглед на компактната тастатура за игри Cougar Puri Mini RGB

Денешниот преглед е механичка тастатура за игри Cougar Puri Mini RGB Red Switch. Мобилна тастатура во ултра компактен 60% формат е претставена на пазарот од брендот Cougar во...

Преглед на пренослив монитор ASUS ZenScreen MB16AHG

ASUS ZenScreen MB16AHG е модерен и технолошки пренослив монитор. Ви предлагам подобро да го запознаете и веднаш да научите за таква ниша на уреди како што се преносливите монитори воопшто.