Вторник, 27 февруари 2024 година

десктоп v4.2.1

Монитори

Сè за мониторот Samsung Odyssey OLED G8: возбудливо искуство за играње

Современите компјутерски игри импресионираат не само со интересна заговор, механика и игра. Нивната визуелна компонента игра подеднакво важна улога. Без него, игрите ги губат своите ...

Монитор Samsung Одисеја ковчег: игри на нова генерација

Публиката на игри секогаш бара многу нови технологии. Потребна е не само висококвалитетна, туку и навистина иновативна технологија за да се добие максимално искуство за играње. Таа помага...

Следете го прегледот ASUS ProArt Display PA329CV: професионална алатка за уметници

ASUS ProArt Display PA329CV е професионален 32-инчен 4K монитор создаден за дизајнери, уметници и сите оние кои работат со мултимедијални содржини. Од него ASUS ја надополни...

Преглед на AOS CQ32G3SU: Заоблен монитор за игри со 2K 165Hz

Знаете, по првите неколку месеци зад заоблените монитори, целосно престанав да разбирам како воопшто можете да изберете нешто друго за игри. Значи. модели за канцеларии...

Преглед на UPERFECT X Pro LapDock: Секогаш монитор, понекогаш и лаптоп

Ми требаше многу, многу подолго да најдам и прегледам надворешен монитор на батерии отколку што мислев дека би сакал. Барав скоро една година пред ...
00:06:42

Видео: Преглед Philips 272E1GAEZ – Универзален монитор за игри од 144 Hz

Кога станува збор за гејмерските монитори, главната работа е висококвалитетната слика, а ако е надополнета со стилски дизајн и прифатлива цена, тогаш е генерално кул....
00:07:22

Видео: Преглед на AOC CQ32G3SU/BK: монитор за игри од 32 инчи

Со херојот на денешното видео, сè е јасно - мониторот AOC CQ32G3SU/BK е избран поради големиот дијагонален и заоблен екран. Се разбира, тоа се значајни предности, но што друго...

Преглед на водечкиот монитор ASUS ROG Swift PG32UQ

Последниот преглед што го напишав оваа година е на водечкиот монитор ASUS ROG Swift PG32UQ. Гордоста на компанијата, најсвежата, преполна со чипс, најкул, најкул, врвна и скапа. Но, сите негови ...

Преглед на заоблен монитор Philips 325E1C

А сепак, претходното искуство силно го диктира расположението. Се чини, добро, зошто можам да бидам среќен што има монитор со среден буџет Philips 325E1C...

Преглед Huawei MateView GT: 3K монитор со лента за звук

Huawei MateView GT е првиот монитор за игри од Huawei. Привлекува внимание не само со висока резолуција на сликата, туку и со вградена лента за звук. Но...

Преглед на AOC CU34G2/BK монитор: Речиси предводник?

Грејминг мониторот AOC CU34G2/BK е ултра широк, високо заоблен модел со висока стапка на освежување и прилично привлечна цена. Прашањето е колку е атрактивна цената...

Видео: Преглед ASUS ProArt Display PA279CV – Супер квалитетен 4K монитор!

Денес ќе разгледаме ASUS ProArt Display PA279CV, монитор дизајниран за работа со мултимедијални содржини на високо ниво. Тој доби квалитетна матрица слична на оние ...

Следете го прегледот Huawei MateView: Што се крие зад надворешната убавина?

И покрај споровите со САД, на кинескиот гигант му оди добро Huawei се одвиваат добро, компанијата активно го проширува својот асортиман. Од телефони, часовници, лаптопи Huawei поминува и...

Преглед на AOC Q27T1: Најсофистицираниот монитор на компанијата?

Ако наивно верувавте дека AOC прави исклучиво монитори за игри, само погледнете ја ногата на моделот AOC Q27T1. И воопшто, примени ...

Видео: Преглед Philips 346B1C, еден од најдобрите 34-инчни монитори

Денеска имам преглед Philips 346B1C. Дизајниран за максимална удобност, овој монитор има привлечна дијагонала од 34 инчи и класичен дизајн. Но како...

Следете го прегледот ASUS TUF Gaming VG259QR: Достапни еСпортови

Достапно и еСпорт. Вака персоналот за односи со јавноста ми го позиционираше моделот на мониторот ASUS TUF Gaming VG259QR. И веќе од оваа фраза, како искусно момче, разбрав ...

Преглед на ефтин монитор ASUS VY249HE: Правична цена и здравствена заштита

Во денешниот преглед, ќе зборуваме за достапен 23,8-инчен IPS монитор ASUS VY249HE. Во овој монитор производителот става посебен акцент на грижата за видот и здравјето...

Следете го прегледот ASUS ROG Swift 360 PG259QN: 360 Hz не е за сите пари на светот!

А, што е ова кај нас. 360 херци? Но, човек гледа максимум 4 и пол гигахерци, четири јадра и осум струи! Или...

Преглед на AOC AGON AG2QX 273K монитор: 27-инчен убав

Ќе ви кажам како е - мониторот AOC AGON AG 273 QX ми дава спротивставени чувства. Од една страна, тоа е одличен уред, сè на сè ...

Следете го прегледот ASUS TUF GAMING VG279Q1A: Квалитетна средна класа

Кажи ми го ова - колку си спремен да платиш за монитор кој мирно може да ти ги задоволи...просечните желби, да речеме? Висока фреквенција, висококвалитетно прикажување на бои,...