Root NationСè за компјутерДодатоци за компјутер

Додатоци за компјутер

Maonocaster AM100 Podcast Mixer Review: Влажниот сон на подкастерот

Пред да започнете. Речиси целиот видео преглед на Maonocaster AM100 Podcast Mixer подолу, ќе го слушнете мојот глас не многу добро. Полошо од сега...

Преглед на ESD380C 1TB: Надворешен SSD со голема брзина со воена заштита

Според моето скромно мислење како набљудувач во индустријата, надворешниот хард диск е мртва приказна. Пред 15 години преносливите хард дискови беа интересни бидејќи сè уште не беа пристигнати флеш драјвовите...

Преглед ASUS ROG Delta S Core: слушалки за игри за сите прилики

Оваа година, серија на гејмерски слушалки ASUS ROG Delta додаде уште еден модел - ASUS ROG Delta S Core. Станува збор за жичени слушалки кои се направени...

Преглед на Razer Basilisk V3 Pro: Совршениот предводник за гејмерски глушец?

V3 Pro од Razer е уште една безжична верзија на глувчето за игри во серијата Basilisk. Со новата верзија Pro, производителот сака да привлече пред се страсни...

Преглед на микрофонот на студиото Takstar SM-8B-S

Прегледот ќе го започнам со добри вести. Микрофонот Takstar SM-8B-S чини речиси двојно повеќе од аналози, додека има многу пријатен пикап шема и...

Cougar Ranger PS Gaming троседот Експрес Преглед

Главната работа што треба да ја разберете за Cougar Ranger PS е дека тој НЕ е стол за игри. Ова е софа за игри. Кауч, така да се каже. Зошто е тоа потребно? Треба да разберете...

Преглед на SanDisk Extreme Portable 500G Protected Portable SSD SSD

Па, кажи ми искрено - какви асоцијации имате со зборот SanDisk? Од името на компанијата. Затоа што ја знам само за најсигурната, премиум...

Преглед на Cougar Screamer X: Одличен микрофон, но не за секого

Пред да започнете со прегледот, сакам да се сетите што ќе ви кажам сега. Cougar Screamer X е микрофон за стримери….

Преглед на Gembird GEMMA 3D печатач: 7 најкорисни отпечатоци

Gembird GEMMA 3D печатачот е речиси најприфатливиот брендиран печатач што се наоѓа во нашиот регион. Но, проблемот е во тоа што и по добивање на такво нешто на ...

Преглед ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe: „механика“ за безжични игри

Денес ќе зборуваме за новата тастатура од ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe. Ова е гејмерска механичка тастатура со ROG NX прекинувачи и Aura RGB осветлување...

Преглед на тастатурата Bloody B750N и Bloody B800: Индустриско дуо

Неодамна го погледнав импровизираниот комплет Bloody, сајберпанк глувче-слушалки-тастатура. Поточно, не сајберпанк, туку сајберпанк. Можете дури да кажете 20. И додадете 77 ...

Преглед на столчето за игри Anda Seat Phantom 3 Black & Gold

Можам да ја опишам компанијата Anda Seat како целина во една фраза - „Intel from мебел“. Да бидеме попрецизни, веројатно е единствениот производител на фотелји кој има свој...

Преглед на предводник на тастатурата Cougar 700K EVO

Знаете, последниот пат кога прегледав тастатура поскапа од 5 гривни, дури и персоналот за односи со јавноста ја рашири рецензијата во лични разговори. Но, таа тастатура...

Експресен преглед на надворешен HDD Apacer AC533 1TB во три бои

Во Апacer AC533 отсекогаш имал предности кои многу, многу ретко ги гледам кај други брендирани надворешни хард дискови. Всушност, конкретно моделот AC533 има предност...

Преглед ASUS ROG Strix Flare II Animate: Веројатно најдобрата тастатура на компанијата

Јас сум 100% сигурен во тоа ASUS ROG Strix Flare II Animate е врвна тастатура, но не сум сигурен дали компанијата не објавила ништо поскапо.

Преглед на гејмерски слушалки GamePro HS1240 и GamePro HS1630

Во врска со гејмерските слушалки вредни повеќе од 1 гривни, но помалку од конвенционалните 000K, имам неколку едноставни барања. Не се тешки за изведба, но ги...

Експресен преглед на столчето за игри Cougar Outrider S

Како некој кој снима видеа додека седи на столче на кое во основа е невозможно да се седне, ќе ви кажам: столчето за игри Cougar Outrider S е ...

LaCie 1big Dock 4TB Dock Review

Знаете, мојата судбина е чудна! Во изминатите три месеци користев повеќе мобилни уреди Thunderbolt 3 отколку во целиот мој живот. И уште порано...

Logitech Signature M650 L Преглед на левото глувче: кул, но може да биде потивок

Една од најважните иновации што компанијата Logitech ја донесе во светот на компјутерските работи е тркалото за лизгање без чекори. Тој е еден од најспектакуларните, најкул и уникатни...

Преглед на тастатурата MSI Vigor GK50 TKL: Речиси мојот совршен!

Поминав низ неколку тастатури со цена од 30 до 300 долари. Но, јас сè уште користам тастатура со ножици од 20 долари. Колку пати сум пробал...