Сè за компјутерДодатоци за компјутерИздржува 160 кг! Пума оклоп Титан Про Кралската столица Преглед

Издржува 160 кг! Пума оклоп Титан Про Кралската столица Преглед

-

Навистина, навистина сакав да ја користам фразата „речиси предводник“ во насловот на прегледот. Бидејќи да, во линијата на гејмерски столчиња на компанијата има само еден модел кој е поскап од Cougar Armor Titan Pro Royal. Ова значи само едно - пред нас е премиум, висококвалитетен и многу луксузен стол.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Позиционирање на пазарот

И не е евтин - Cougar Armor Titan Pro Royal чини 18 гривни, или околу 000 долари во моментот на пишување. Многу е, многу е, но следната најскапа столица од Cougar е скоро 400% поскапа.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Во исто време, никогаш во животот не сум прегледал модел по оваа цена и не знаев што да очекувам. Затоа се приземјив и ќе ви пренесам што е заедничко столот со поевтините опции.

Вообичаени чипови

Па, да, тоа е стол за игри. Тој има гаслифт од категорија 4, што е генерално стандардно, затоа што од 3-та категорија па надолу, ви препорачувам да бегате што побрзо.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Столот има потпирачи за раце кои се прилагодливи на четири начини, тие се креваат, се движат напред-назад, лево-десно и поблиску или подалеку од корисникот.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Столот може да се потпре за 170 степени, крстот е 5 крак, а перниците имаат мемори пена.

Специфики

Сега, која е цената на смартфон со среден буџет? Па, да почнеме со изгледот, а Cougar Armor Titan Pro Royal не можам да го наречам ништо друго освен вистински трон. Всушност, кралската конзола покажува палета на бои од црна и златна боја. Не на црно злато, туку посебно.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Столот е целосно мат равен, со исклучок на шевовите и логоата. И секако, металните делови на потпирачите за раце, кои се прилично бронзени, но сепак изгледаат хиперпремиум.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Дизајнот на столчето е симетричен, лостовите за подигнување на столчето и навалување наназад се што е можно повеќе слични. Единствен исклучок од симетријата е супер-сигурниот напречен дел, кој е целосно метален.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Всушност, има толку многу метал во Cougar Armor Titan Pro Royal што неговата маса е 28 килограми, а самата кутија е 36 килограми. Само да разберете, тежината на столчето е за 4 килограми повеќе од релативно прифатливиот стол Cougar Armor One, кој сам по себе не е мал, но многу тежок.

Разновидност

Од друга страна, металната маса влегува во игра за 146%, бидејќи столот носи товар од 160 кг, што значи дека треба да бидете МНОГУ масивен гејмер за да ви треба нешто поголемо. Всушност, како што јас разбирам, поскапиот модел држи дури и малку ПОМАЛКУ...

Прочитајте исто така: Преглед на куферот Cougar MX660 Iron RGB

Но, се надевам дека ќе има посебен осврт за неа. Во меѓувреме, Cougar Armor Titan Pro Royal не само масивен стол, туку и ергономски. Одлично ја распределува тежината на телото, перниците овде се хипер-квалитетни, а во целина материјалите се пријатни, особено се издвојува ткаенината налик на велур, што, како што разбрав, е една од главните точки на Титан. Про модел како целина.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Столот поддржува и лулање, 13 степени наназад - а наклонот лесно се менува, а чипот можете да го заклучите или отклучите без никакви проблеми, има посебна лост за вториот. Сепак, тука има една нијанса - треба да можете да ја користите рачката, Cougar дури направи цело видео на оваа тема, тоа ќе биде во видео прегледот подолу.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Друга рачка, од другата страна на столот, е одговорна за подигнување на седиштето до 6 см. Самото седиште е со ширина од 60 cm, длабочина од 64 и дебелина од 10. Грбот е широк 62 cm и висок 88 cm, па затоа е погодно за луѓе со големи димензии без никаков проблем.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Всушност, столот ми одговара и мене и на мојот шеф, кој е значително повисок од мене. Да се ​​најде стол за него беше доста проблематично, бидејќи цената не секогаш влијае на тоа - повторно, поскапите модели не се секогаш поразноврсни.

Резултати од Cougar Armor Titan Pro Royal

Но - и можам да го наречам резиме, Cougar Armor Titan Pro Royal Го препорачувам без разлика на цената. Бидејќи оваа столица е луксузна и квалитетна, но најважно е што е многу разноврсна и ќе одговара на гејмер од речиси секоја конфигурација, висок или масивен, широк или не така.

Cougar Armor Titan Pro Royal

Ова не е најергономскиот модел на Cougar, има еден многу помоќен во овој поглед, но тој е најсестран. Затоа го препорачувам Titan Pro Royal.

И тоа е сè - имам се, и пишете во коментар колку ВИ е тешко да најдете стол за игри? На што изгледате на почетокот? И дали некогаш сте спремни или сте подготвени сега да платите повеќе од конвенционалните 10 илјади за столче за игри?

Лично, не сум подготвен, но ќе бидам подготвен, па дури и принуден - во случај, да речеме, да се префрлам на целосно седечка работа, бидејќи сега сум на нозе многу време во моето студио. Но, ако работата ќе биде само - или дури и само главно инсталација - тогаш ергономскиот стол ќе биде апсолутно неопходен. Што на мене, што на тебе.

Cougar Armor Titan Pro Royal видео

Згодните мажи во акција можете да ги погледнете овде:

Каде да купам

Ако сакате да и помогнете на Украина во борбата против руските окупатори, најдобар начин да го направите тоа е да донирате за вооружените сили на Украина преку Савелифе или преку официјалната страница Bвезди.

ПРЕГЛЕД НА ПРОЦЕНКИ

Цена
7
Изглед
10
Карактеристики на
9
Квалитет на градење
10
Разновидност
10
Cougar Armor Titan Pro Royal не е најергономскиот модел на Cougar, но има многу помоќен во овој поглед. Ова не е најскапиот модел. Но, ова е најуниверзалното. И ова е во прилог на одличниот изглед и квалитет.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Пишувам многу, понекогаш на деловен план. Ме интересираат компјутерски, а понекогаш и мобилни игри, како и конструкции за компјутери. Скоро естет, повеќе сакам да фалам отколку да критикувам.

Други статии

Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари

Популарно сега

Cougar Armor Titan Pro Royal не е најергономскиот модел на Cougar, но има многу помоќен во овој поглед. Ова не е најскапиот модел. Но, ова е најуниверзалното. И ова е во прилог на одличниот изглед и квалитет.Издржува 160 кг! Пума оклоп Титан Про Кралската столица Преглед