Сè за компјутерКомпјутери и моноблокВидео: Преглед Acer Aspire C24-1650 - Вистински сè-во-едно за работа

Видео: Преглед Acer Aspire C24-1650 – Вистински сè-во-едно за работа

-

Моноблок Acer Aspire C24-1650 заштедува простор на работната површина, се ослободува од куп кабли, но во исто време ги извршува сите функции на стандарден компјутер. Затоа, денес ќе го испитаме подетално за да разбереме дали вреди нашето внимание.

Acer Aspire C24-1650

Спецификации Acer Aspire C24-1650:

 • Процесор: двојадрен Intel Core i3-1115G4 (3,0-4,1 GHz)
 • Капацитет на RAM меморија: 8 GB
 • Капацитет на SSD: 512 GB
 • Видео картичка: Intel UHD Graphics, интегрирана
 • Тип на матрица: IPS
 • Екран: 23,8″ Full HD
 • Резолуција: 1920×1080
 • Претходно инсталиран софтвер: Windows 10 Home 64bit
 • BJ моќност: 65 W (надворешен BJ)
 • Мрежен интерфејс: 1 Gbit/s
 • Задни порти: 1×USB 3.2 Gen1, 2×USB 3.2 Gen2, 1×HDMI, 1×LAN (RJ-45), 1×аудио приклучок
 • Порти одоздола: 1×USB 2.0, 1×читач на картички
 • Претходно инсталиран WiFi модул: да
 • Дополнително: вградена веб камера, вграден микрофон, вградени звучници, читач на картички
 • Комплет за испорака: моноблок, напојување, глувче, тастатура, документација
 • Оптички погон: не
 • Способност за монтирање VESA: Нема можност за монтирање VESA
 • Димензии: 489,90×379,58×37,10 mm
 • Тежина: 4 кг
 • Земја за регистрација на брендот: Кина (Тајван)
 • Земја на производство: Кина
 • Гаранција: 12 месеци

Прочитајте и гледајте исто така:

Yura Havalko
Yura Havalko
Блогер-почетник кој едноставно снима прегледи на паметни телефони и различна ИТ опрема. Се стремам да го развивам и ширам украинскиот јазик во Youtube. Мојот канал се вика Olyad UA.
Пријавете се
Известете за
гостин

0 коментари
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари