Root NationСè за компјутерДодатоци за компјутерВидео: Преглед на Amon Mono aio PC i5 v2 моноблок - Зошто...

Видео: Преглед на моноблок Amon Mono aio PC i5 v2 - за што е способен?

-

Здраво на сите! Јас и ти веќе разговаравме за различни типови на компјутери, и за најмалите и за масивните гејмерски машини. Но, никогаш не сме размислувале за компјутер со моноблок. Затоа, решив да го однесам на тестирање Амон Моно. Ова е вистински моноблок, кој е во прифатлив ценовен сегмент. Ајде сега детално да тестираме сè, и да видиме за што е способен.

Amon mono aio PC i5 v2

Спецификации на Amon Mono aio PC i5 v2:

 • Процесор: 6200U
 • Семејство на процесори: Intel Core i5
 • Број на јадра: 2
 • Број на потоци: 4
 • Фреквенција на часовник на процесорот: 2,3 GHz
 • Фреквенција во режимот Boost: 2,8 GHz
 • Модел на видео картичка: HD Graphics 520
 • Видови внатрешни дискови: SSD
 • Капацитет на SSD: 256 GB
 • RAM меморија: 8 GB
 • Тип на матрица: IPS
 • Дијагонала на екранот: 23″
 • Максимална резолуција: 1920×1080
 • Порти и конектори: 8×USB, 1×HDMI, 1×Аудио 3.5, 1×RJ45
 • Безжични технологии: Wi-Fi
 • Жична мрежа (LAN): 10/100/1000 Mbps
 • Единица за напојување: 65 W
 • Аудио: 2×2 W
 • Материјал на телото: алуминиум
 • Димензии (В×Ш×Д): 325×540×32 mm
 • Потрошувачка на енергија (при максимално оптоварување): 55 W
 • Потрошувачка на енергија (едноставен систем): 13 W

Прочитајте и гледајте исто така:

Yura Havalko
Yura Havalko
Блогер-почетник кој едноставно снима прегледи на паметни телефони и различна ИТ опрема. Се стремам да го развивам и ширам украинскиот јазик во Youtube. Мојот канал се вика Olyad UA.
Пријавете се
Известете за
гостин

1 коментар
Поновите
Постарите Најпопуларен
Вградени критики
Прикажи ги сите коментари
Василиј
Василиј
пред 1 година

Дали некој купил? Најевтиниот што го најдов беше некој синтетички. Дали вреди да се земе или нешто слично?
Дали цената е соодветна или има некаде поевтино?