Додатоци

Апликации за Windows #20 - Прекрасна цевка

Денес, во делот за апликации за Windows, ќе се запознаеме со Awesome Tube - клиентска програма за видео услуга YouTube. И ни помогна да напишеме преглед...

Апликации за Windows # 19 - Trello

Како дел од делот за интересни апликации за Windows, денес ќе зборуваме за Trello - не баш типична програма за планер за какви било проекти и задачи. Како што ...

Windows апликации #18 – Слики колаж

Ја продолжуваме нашата колумна за интересни апликации за Windows. Последен пат зборувавме за кул алатката за земање белешки Evernote. Денеска ќе зборуваме за малку...

Windows апликации #17 - Evernote

Продолжуваме да се запознаваме со интересни апликации за Windows. Врвот на денешната програма беше популарната апликација за планер Evernote, за која веројатно многумина од вас слушнале/знаат. Ајде да...

Windows Applications #16 – Screen Recorder Pro

Денес, како дел од нашиот дел за апликации за Windows, ќе зборуваме за алатката Screen Recorder Pro. Со негова помош можете да правите слики од екранот, да снимате видеа со...

Windows апликации #15 – PDF Reader

Продолжувајќи го делот за апликации за Windows, денес ќе зборуваме за алатка за работа со PDF-датотеки - PDF Reader. Лаптопот ни помогна да ја напишеме оваа рецензија Huawei MateBook X...

Апликации за Windows #14 – Adobe Lightroom

Во продолжение на рубриката „Windows апликации“ ќе зборуваме за познатиот Adobe Lightroom. Малку е веројатно дека овој уредувач на фотографии има потреба од посебен вовед, бидејќи повеќето читатели веројатно го користеле барем еднаш...

Апликации за Windows # 13 - Spotify

Некогаш, во Галакси далеку, далеку... Па, Галакси можеби и не е толку далеку, но помина некое време откако слушнавме вести од делот за апликации за Windows. Затоа побрзаме да ги информираме...

DiskDigger Photo Recovery за Андроид: Како да ги вратите избришаните фотографии од SD-картичката

Проблемот со резервната копија на податоците е особено акутен овие денови. Масовните корисници често ги занемаруваат основните правила на дигиталниот бонтон и не зачувуваат податоци во облакот или...

Како да отстраните предмети од фотографии на Android и iOS? Програмата TouchRetouch ќе ви помогне!

Како да отстраните предмети од фотографија? Веројатно сте се сретнале со сличен проблем повеќе од еднаш. И решението е многу блиску! Можностите на модерните апликации за паметни телефони изненадуваат дури и...
00: 05: 09

Видео: Вратете ги датотеките користејќи Hetman Partition Recovery

Hetman Partition Recovery е водечки производ за обновување податоци од Hetman Software. Алатката користи иновативен алгоритам за пребарување на избришани податоци, што ви овозможува да вратите повеќе датотеки...

Преглед на Coolmuster Андроид бришач. Сигурно го чистиме паметниот телефон

Гледајќи ги сите глупости што се случуваат во моментов Facebook и безбедноста на нашите лични податоци, се прашувате - колку е ранлив вашиот паметен телефон? Колку...

Преглед на Joyoshare Media Cutter. Едноставна алатка за уредување видео

Да, разбирам сè. Фактот дека знаете како да работите со сите видови програми за уредување видео со кои работат дури и холивудските мајстори е добра работа. Но, со ...

Изборот е: најдобри бесплатни аналози на популарни програми

Ако сте противник на пиратски софтвер и редовно плаќате пристојна сума за платена претплата, тогаш зошто да не го запрете вашиот избор на бесплатни аналози?...

Мојот идеален софтвер за камера Huawei (мисли по користење на P20)

Како што многумина од вас знаат, решив да го отфрлам SLR-от во корист на фотографирање со паметен телефон. Имено - го оставив на страна Sony SLT-A37...

Како безбедно да ги избришете податоците на iPhone: Преглед на iMyFone Umate Pro

Никој нема да се расправа со фактот дека паметните телефони на iPhone се користат од милиони луѓе. Apple постигна неверојатен успех, а многумина со задоволство ја купуваат користена...

HD VideoBox – Најдобрата апликација за гледање филмови, серии и повеќе

Сите сакаме да гледаме различни филмови, серии, телевизиски програми или цртани филмови. Постојат многу различни страници за овие цели, но често резултатите од пребарувањето се незадоволителни....

Аналог на „Најди iPhone“ во светот на Андроид? Преглед на услугата „Најди го мојот уред“ од Google

Многумина од нас се соочија со проблемот да пропушти паметен телефон, кога, се чини, неодамна беше при рака и одеднаш не можеме да ...

Преглед на апликацијата MOSST - Трансфер на пари за iOS и Android

Една од главните задачи во работата со пари, покрај можноста да ги потрошите на плодовите на напредниот капитализам, е и способноста да ги пренесете на вашиот сосед. Доколку ...

MIUI 8 Tweaks - проширување на можностите на MIUI

Оваа статија ќе зборува за проширување на можностите на фирмверот MIUI користејќи го модулот за Xposed. Инструкции за инсталација и информации што ви се потребни...