Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4G
Root NationСофтверФирмвери и школки

Фирмвери и школки

Преглед на Android Q бета 3 користејќи Tecno Spark 3 Pro како пример

Минатата година Google воведе добра традиција - соработка со производителите на паметни телефони за да го зголеми пристапот до најновата бета верзија на Android. Тогаш имаше само 12 смартфони...

Дали има живот на Марс? Windows 10 Mobile и неговата важност овие денови

Windows 10 Mobile е верзија на оперативниот систем Windows 10 дизајниран за мобилни уреди со дијагонала на екранот до девет инчи. Неговата главна карактеристика: синхронизација со десктоп...

Преглед на EMUI 5.0 школка на пример Huawei P9

Соработката со Google не ѝ успеа на компанијата Huawei без трага, кинескиот производител планира брзо да ги ажурира своите сегашни паметни телефони на Android 7.0. И секако, во...