AlterEgo - "розумний" пристрій, який читає думки

AlterEgo

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили портативний пристрій під назвою AlterEgo. Він може розпізнавати невербальні сигнали на обличчі, по суті "читаючи думки" користувача. Пристрій являє собою обідок, який кріпиться на вусі, і кріплення, яке розташовується на підборідді. У нього вмонтовано електроніку, датчики і машинне навчання.

AlterEgo має електроди, які зчитують нервово-м'язові сигнали на обличчі, викликані внутрішньою вербалізацією (інакше кажучи думками в голові), але не можуть бути помічені людським оком. Ці сигнали передаються системі машинного навчання, яка їх аналізує і пов'язує з поняттями.

Крім того, система може взаємодіяти з користувачем через навушник, передаючи вібрації від обличчя до вуха. Навушник призначений для звукової передачі різноманітної інформації користувачеві.

AlterEgo

Дослідники протестували працездатність пристрою на різних завданнях, включаючи гру в шахи і математичні дії, серед них, множення і додавання. При цьому використовувалися спеціальні словники, які складаються з 20 слів. Хоч пристрій і "розумний", але все ще має обмежену функціональність. Надалі кількість слів і їх розпізнавання буде покращено. Ще один варіант використання гарнітури - вибір фільму на телевізорі за допомогою думок.

AlterEgo

Для створення пристрою, дослідникам довелося знайти ділянки обличчя, які мали найбільш точні нервово-м'язові сигнали. Для зіставлення сигналів і думок, дослідникам доводилося чотири рази думати про одне й те саме слово. Потім за допомогою 16 електродів на різних ділянках обличчя знаходили ці сигнали. Вироблений пристрій має сім датчиків для найбільш точного розпізнавання невербального сигналу. Зараз дослідники працюють над зменшенням габаритів пристрою за рахунок використання чотирьох датчиків.

Дослідники сподіваються, що майбутнє застосування пристрою стане більш різноманітним і зможе допомогти людям з обмеженими можливостями.

Джерело: theverge.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя