AMD готує 32-ядерний процесор Ryzen Threadripper

Ryzen Threadripper

На виставці Computex 2018, яка проходить у Тайпеї, Тайвань, компанія AMD анонсувала 32-ядерний процесор. Він відноситься до сімейства Ryzen Threadripper і є прямим конкурентом 28-ядерного чіпа Intel.

Що відомо про Ryzen Threadripper

Новинку анонсував віце-президент Advanced Micro Devices Джим Андерсон. За його словами, компанія буде виробляти ці процесори з 12-нм технологічному процесу. Саме ж виріб буде випущено в третьому кварталі цього року.

Але найцікавіше, що 32-ядерний Ryzen Threadripper буде сумісний як мінімум з деякими актуальними материнськими платами. Справа в тому, що компанія просуває свій універсальний сокет sTR4 (як AM4 у Ryzen), який отримає і новий процесор. Поки не повідомляється, чи потрібно оновлювати BIOS або проводити інші маніпуляції. Також немає ніяких технічних характеристик, їх обіцяють розкрити пізніше. Єдине, що відомо — процесор буде складатися з 4 восьмиядерних чіпів на загальній основі. Це дасть 32 ядра і 64 потоку (так, у Ryzen Threadripper буде багатопоточність).

ryzen threadripper
ryzen threadripper

Однак дещо ще можна «виманити» з непрямих даних. Актуальні Ryzen Threadripper підтримують чотириканальний режим роботи пам'яті. Це дозволяє розраховувати на таке ж і в 32-ядерному Ryzen Threadripper. А ось ціна, на жаль, невідома. Але вона явно буде високою. До речі, частоту новинці приписують всього 3 ГГц, хоча це поки дані інсайдерів.

А що там щодо Intel?

«Синій гігант» показав на Computex 2018 свій новий 28-ядерний процесор з 56 потоками інструкцій. Йому приписують неймовірну для такої кількості ядер частоту 5 ГГц! Це як i7-8086K в розгоні, лише ядер майже в 5 разів більше. При цьому компанія навіть показала результаті в тесті Cinebench. Якщо вони правдиві, система на новому процесорі на частоті 5 ГГц набирає 7334 бали. Цей показник перевершують тільки багатопроцесорні (не багатоядерні!) системи.

Продажі нових чіпів Intel, як і нових чіпів Ryzen Threadripper, почнуться до кінця року. Правда, у разі «синіх» ока неясно, які материнські плати будуть підтримувати новинку. Також неясно, наскільки потужне охолодження потрібно для цього.

Таким чином, «процесорна війна» виходить на новий етап. А якщо врахувати, що Intel має намір повернутися у виробництво відеокарт — найближчі роки будуть дуже цікавими.

Джерело: Engadget

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя