Blue Origin вдало посадила свою восьму ракету New Shepard

Космічна компанія Blue Origin, що належить засновнику Amazon Джеффу Безосу, приєдналась до Ілона Маска і його SpaceX в новаторській області багаторазових ракет.

У неділю вранці, після декількох затримок, ракета Blue Origin New Shepard вилетіла із західної пустелі Техасу, відправивши капсулу екіпажу з манекеном під назвою «Манекен Скайуокер» в коротку поїздку до космосу. Космічний корабель досягнув висоти 350 000 футів (106 680 метрів), що приблизно на 5 відсотків вище, ніж у попередніх випробувальних польотах New Shepard. Ця висота доставила ракету за міжнародно визнаний кордон між земною атмосферою і простором, званим «Лінією Кармана».

Читайте також: Процесори Intel покоління Cannon Lake не варто очікувати цього року

У восьмий раз комерційна космічна компанія Джеффа Безоса успішно перевірила систему, яку вона сподівається використовувати для відправки платних пасажирських суборбітальних польотів вже в найближчі місяці.

Новий космічний корабель «Шепард», який відірвався від випробувального об'єкта «Західний Техас» Blue Origin, насправді є повторно використаною ракетою і капсулою. Тому, компанія Джеффа Безоса тепер приєднується до SpaceX Ілона Маска як піонерів нової епохи багаторазових ракет.

Плани Blue Origin щодо своїх ракет в найближчому майбутньому трохи відрізняються від того, що Маск і SpaceX робили з Falcon 9 та Falcon Heavy. Хоча ці ракети були зайняті запуском комерційних супутників і відправленням вантажу на Міжнародну космічну станцію, New Shepard створена для пасажирських перевезень.

New Shepard стала першою ракетою, на якій випробували капсулу екіпажу, обладнану акриловими ілюмінаторами. Однак Манекен Скайуокер поки був єдиною особою, що виглядає з цих ілюмінаторів.

Читайте також: Нові подробиці про Nokia X / X6

Через кілька хвилин після запуску, ракета успішно приземлилася на сусідньому майданчику. Три великих парашута знизили швидкість падіння капсули екіпажу на Землю приблизно до 20 миль на годину (32 км/ч). Перед тим, як вдаритися об землю, ретротрастери успішно вистрілили і забезпечили м'яку посадку ракети.

Про стан Манекена Скайуокера поки що нічого невідомо.

Джерело: Сnet

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя