Китайська влада заблокувала WhatsApp

Марк Цукерберг

Китайська влада заблокувала доступ до месенджер WhatsApp, що належить Facebook.

Китай проти Цукерберга

Це сильний удар по планах Facebook, який вже давно планував повернутися на китайський ринок. Марк Цукерберг при цьому активно вивчає китайську мову. WhatsApp був єдиним додатком від Facebook, яке функціонувало в Китаї – сама ж соціальна мережа заблокована з 2009 року. Instagram теж потрапив під заборону.

Ще в липні почалося поступове блокування – перестали працювати відеочати і відправка фотографій і файлів. Текст, однак, можна було відправляти без проблем.

На даний момент користуватися WhatsApp в Китаї дуже проблематично. Виною тому спеціальний софт, розроблений китайськими цензорами.

«Це не типове блокування, яке використовує китайський уряд», – вважає Надим Кобеіссі, криптограф з компанії Symbolic Software.

Нагадаємо, що китайська влада вже давно використовують різні методи блокування. Нерідко блокування часткове: абияк сервіс працює, але він так сповільнюється, що користуватися ним стає практично неможливо. Через те, що тепер під заборону потрапив і WhatsApp, все більше китайців виберуть працюючі місцеві програми на кшталт WeChat від Tancent, але їм доведеться пожертвувати приватністю.

Блокування WhatsApp трапилася напередодні конгресу Комуністичної партії, який відбудеться 18 жовтня. Самі ж користувачі справедливо обурені: «Втратив зв’язок з клієнтами, повернувся в еру телефонів та електронної пошти», – поскаржився користувач Weibo – китайського аналога Twitter.

«Тепер і WhatsApp заблокований? Я так скоро втрачу бізнес» – написав інший.

Нагадаємо, що в Китаї найпопулярнішим аналогом WhatsApp є WeChat, який налічує близько 963 млн. активних користувачів.

Джерело: The New York Times

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя