У Китаї почали випуск серверних CPU на архітектурі AMD Zen

AMD

Китайська компанія Hygon почала виробництво серверних процесорів Dhyana на x86-сумістній архітектурі AMD Zen. «Червоний гігант» вирішив ліцензувати виробництво для Піднебесної.

Навіщо це потрібно

В 2015 році уряд США заборонив Intel продавати серверні процесори Xeon в КНР. В якості аргументу американські власті заявили, що процесори може використовувати у військових цілях. Тому китайські компанії в останні роки щосили намагаються налагодити виробництво серверних чіпів.

AMD

Однією із спроб став спільний проект VIA Technologies і Shanghai Zhaoxin Semiconductor. Вони планують в цьому році випустити ряд процесорів різного призначення над архітектурі x86. А тепер на підході і Hygon Dhyana.

Читайте також: AMD показала тизер 32-ядерного процесора Ryzen Threadripper

Як це працює

Компанія AMD відкрила доступ до архітектури Zen через китайську фірму-посередника. Точніше, в 2016 році було створено спільне підприємство, якому і ліцензували інтелектуальну власність.

AMD

Таким чином, компанія надає не готові процесори, а лише доступ до своїх розробок. Це дозволить створювати в Китаї свої аналоги. Проте, як стверджується, нові процесори відрізняються від чіпів EPYC хіба що апаратними ідентифікаторами.

При цьому відзначимо, що нові процесори будуть продаватися тільки в Китаї. Буде можливість придбати їх на Taobao та інших майданчиках — неясною

Що це дасть

Китайцям — власні процесори. А всьому іншому світі — нові виробництва. Поява на ринку мікропроцесорів x86 нового гравця має посилити конкуренцію, що, в кінцевому підсумку, дозволить виграти споживачам.

По суті, якщо Китай зможе отримати процесори, це дозволить йому забезпечити повний цикл виробництва. Материнські плати, пам'ять, SSD і відеокарти там вже є.

Джерело: tom's Hardware

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name