Chrome 70 «уб'є» тисячі сайтів

Google Chrome

Не так давно популярний браузер Google Chrome оновився до версії 69, яка привнесла суттєвий редизайн та масу неприємних багів. Але це - дрібниця в порівнянні з апокаліпсисом, який чекає тисячі сайтів, які не оновили свої сертифікати безпеки.

Google: Вас попереджали

Google Chrome 69

Понад рік тому Google виявила, що Symantec некоректно видавала сертифікати безпеки. Тоді компанія заявила, що припинить підтримку сертифікатів, і обіцянка збудеться відразу після виходу нової версії браузера Chrome. Мова йде про сертифікати, видані до червня 2016 року.

За словами фахівця з кібербезпеки Скотта Хелма, більше тисячі сайтів у списку Alexa продовжують користуватися сертифікатами, тобто зайти на них буде проблематично через попередження безпеки. Серед видатних порталів - офіційні урядові сторінки Індії і Тель-Авіва. Хтось прямо зараз почав діяти, відчувши, що пахне смаженим.

Але компанія Symantec - не єдина, чиї сертифікати не прийме Chrome. Всі сертифікати від Thawte, VeriSign, Equifax, GeoTrust і RapidSSL аж до червня 2016 року теж виявилися у немилості у самого популярного браузера.

Читайте також: У мережі з’явився огляд Google Pixel 3 XL за день до офіційного анонса

Нагадаємо, що Chrome 70 продовжить справу, розпочату версією 69. При цьому дизайн - це не все, що хвилює Google: у компанії подумають про істотні нововведення - наприклад, про повне скасування традиційних веб-адрес. Якими плануються «альтернативні URL», у компанії поки не говорять, але зовсім недавно спроба заховати «www» успіхом не увінчалася - користувачі були дуже незадоволені.

Джерело: Digital Trends

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name