Cloudflare запустила DNS-сервер 1.1.1.1, який прискорює інтернет

DNS-server by Cloudflare

1 квітня компанія Cloudflare запустила власний DNS-сервер, який прискорює інтернет користувачів і, при цьому, дозволяє зберегти конфіденційність. Сервіс використовує адресу 1.1.1.1, яка дійсно працює і дозволяє користуватися ним будь-кому.

На даний момент, вже існують OpenDNS і Google DNS. Основна відмінність сервісу Cloudflare в тому, що він більш зосереджений на конфіденційності користувачів і кожні 24 години видаляє історію всіх DNS-запитів, які надходили від користувача.

DNS-server by Cloudflare

Послуги DNS зазвичай надаються інтернет-провайдерами для заміни доменного імені, такого як Google.com, на реальну IP-адресу, яку розуміють маршрутизатори і комутатори. Такого роду послуги дуже зручно використовувати при серфінгу інтернету. На жаль, DNS-сервери, що надаються інтернет-провайдерами, бувають повільними і ненадійними. Інтернет-провайдери або будь-яка Wi-Fi мережа, до якої підключений користувач, можуть використовувати DNS-сервери для визначення відвіданих сайтів, що може порушити конфіденційність користувача. Що стосується корисності DNS, то він допоміг турецьким громадянам в запобіганні заборони на використання twitter і може бути корисний кожному по-своєму.

DNS-server by Cloudflare

Компанія Cloudflare співпрацює з інтернет-реєстратором APNIC, пропонуючи послуги DNS ще й за адресою 1.0.0.1. Використання однієї адреси 1.1.1.1, в перші години викликало перевантаження сервера, тому розробниками було прийнято рішення запровадити іншу адресу.

DNS-server by Cloudflare

DNS-сервер Cloudflare також підтримує функції DNS-over-TLS і DNS-over-HTTPS, які використовуються для шифрування DNS-трафіку. Компанія сподівається, що підтримка HTTPS дозволить підтримувати більше браузерів і операційних систем. DNS від Cloudflare працює з пінгом 14 мс. Для порівняння, OpenDNS видає пінг 20 мс, а DNS Google - 34 мс. Тому DNS від Cloudflare є найшвидшим DNS-сервером на даний момент.

Джерело: theverge.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя