ElliQ – робот-компаньйон для літніх людей

<100

Симпатичний робот заохочує активність і скрашує самотність літніх людей, підштовхуючи їх до участі в цифровий і фізичної діяльності. Робот ElliQ розроблений ізраїльським інженерним стартапом Intuition Robotics і буде представлений в Музеї дизайну в Лондоні вже на цьому тижні. Що ж уміє цей робот?

ElliQ – це невеликий настільний прилад, який складається з рухомої частини, основного “тіла” і екрану. Мета: підтримувати регулярне спілкування з якоюсь бабусею. За допомогою вбудованої камери пристрій розпізнає обличчя співрозмовника, і, якщо «їхні погляди перетнуться», робот цікавиться здоров’ям свого компаньйона або може розповісти анекдот. На відміну від аналога Amazon Echo, ElliQ володіє деяким інтелектом і сам здатний починати діалог. Безумовно, якщо бабуся запитає про погоду, то робот моментально дасть їй відповідь.

Відзначимо, що якщо бабуся захоче знайти окуляри, то робот просканує кімнату за допомогою камери і повідомить: чи є вони тут чи ні, якщо є, то вкаже на їх положення максимально точно. Але з’являється проблема, літнім людям може абсолютно не подобаться, що якийсь гаджет постійно щось бурмоче. Це все враховано, пристрій запам’ятовує реакцію співрозмовника на різні теми, наприклад, якщо бабусі не цікавий футбол, то робот не запитає її, чи не забула вона про матч Арсеналу.

Також цікава функція взаємодії з Facebook. Внучка публікує фотографію, робот моментально повідомить про це і виведе фотографію на екран, а бабуся може за допомогою голосу прокоментувати статус, так як ElliQ здатний перетворювати мову в тест.

З огляду на збір інформації про людину і його будинку, безумовно, виникає питання про конфіденційність системи. Турбуватися не варто, всі отримані дані залишаються тільки на пристрої.

Нік Хоуз, вчений-комп’ютерник з Університету Бірмінгема у Великобританії, говорить, що простота використання є найбільшою проблемою при розробці таких роботів, особливо, коли пристрій створюється хлопцями по 20-30 років для людей набагато старше. Тому деякі бабусі і дідусі взяли безпосередню участь в процесі тестування.

Ціна робота на даний момент не озвучується.

Джерело: newscientist