Google анонсувала квантовий процесор Bristlecone

Bristlecone

Компанія Google - розробник пошукової системи, ОС Android і великої кількості продуктів і сервісів. Зараз компанія націлена на розробку нових технологій в області машинного навчання. Нещодавно компанією був анонсований квантовий процесор Bristlecone, який у майбутньому допоможе забезпечити квантову перевагу.

Квантовий комп'ютер може приймати різні форми, тобто працювати на рідкому або газовому середовищі, а не тільки на комп'ютерному чіпі. Головна відмінність квантового комп'ютера від звичайного - кодування даних за допомогою квантових властивостей (суперпозиції). Цифровий біт дорівнює 0 або 1, а квантовий біт (кубіт) може дорівнювати 0, 1 або їх суперпозиції. Кожен чіп Bristlecone від Google має 72 кубіта, що демонструє колосальний приріст порівняно з 9 кубітами, які мав останній квантовий комп'ютер компанії. Квантова перевага означає, що комп'ютер використовує кубіти ефективніше ніж пристрій, що оперує бітами.

Bristlecone

Однією з основних проблем, з якою стикаються всі квантові комп'ютери, є частка помилок. Квантові комп'ютери зазвичай працюють при надзвичайно низьких температурах і екрановані від навколишнього середовища. Справа в тому, що сучасні квантові біти дуже нестабільні і будь-який зовнішній вплив призводить до помилок. Через це кубіти в сучасних квантових процесорах насправді не є поодинокими кубітами, а часто являють собою комбінацію з декількох біт, що допомагає враховувати можливі помилки. Ще одним фактором що обмежує є те, що більшість з цих систем можуть зберігати свій стан менш ніж на 100 мікросекунд.

Bristlecone

У даний час нові чіпи компанії знаходяться в лабораторії Quantum AI. Дослідники Google також розробили новий benchmark для вимірювання продуктивності Bristlecone. Можливо, в найближчі роки Google наблизиться до створення великомасштабного квантового комп'ютера.

Джерело: extremetech.com

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя