IBM представила найменший у світі комп'ютер

IBM smallest computer

Цього тижня компанія IBM проводить конференцію IBM Think 2018, де будуть зібрані винаходи та технології IBM Research, які можуть змінити майбутнє всього людства. На конференції компанія розповість про AI, блокчейн і квантові обчислення.

Як повідомляє сайт Mashable, на конференції вже було відмічено незвичайний винахід IBM - "найменший у світі комп'ютер". Інформації про нього поки небагато, можливо більше стане відомо вже цього тижня.

IBM smallest computer

Габарити найменшого комп'ютера складають 1 х 1 мм. Якщо порівнювати, то він менший ніж гранула солі, а його собівартість становить менше десяти центів. Нинішній існуючий номінант на титул "найменший комп'ютер у світі" - Michigan Micro Mote, який був виготовлений в 2015 році і мав діаметр 2 мм.

Читайте також: Raspberry Pi 3 Model B+ – оновлена версія одноплатного комп’ютера

IBM smallest computer

Сам комп'ютер складається з процесора з сотнями тисяч транзисторів, обладнаний оперативною пам'яттю типу SRAM, фотогальванічним осередком, що відповідає за живлення, в якості елементів для зв'язку використовуються світлодіодні і фотодетектори.

Читайте також: 4 червня відбудеться виставка WWDC 2018 від Apple

IBM smallest computer

Як стверджує IBM, комп'ютер має продуктивність процесора, яку можна порівняти з процесором з 90-х років з архітектурою x86. Це дозволить запустити оригінальний Doom 1993 року випуску. Його системні вимоги наступні: процесор Intel 386DX і 4 МБ ОЗУ. У планах компанії також оснастити свою розробку однопіксельним дисплеєм.

Основний напрямок даної розробки - блокчейн. Сама ж IBM - одна з небагатьох компаній, розробки якої направлені на розвиток криптовалют. Як повідомляється, у подальших розробках компанії акцент буде зроблено на продуктивність.

Джерело: theverge.com

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name