Пам'ять Intel Optane зможе прискорити завантаження комп'ютера в два рази

intel optane memory title

Коли SSD-накопичувачі тільки-тільки з'явилися на ринку, їх сприймали несерйозно через проблеми з надійністю і космічних цін. Однак зараз це найперспективніша спрямованість в зберіганні даних, і навіть Intel привнесла в тему свою лепту, представивши раніше «засекречені» накопичувачі Intel Optane.

 intel optane memory 1

Супер-швидка новинка Intel Optane

Їх відмінність полягає в тому, що виробляються дані накопичувачі за технологією 3D XPoint, енергонезалежні, працюють значно довше вироблених за технологією NAND, а також не втрачають продуктивності у міру заповнення. В даний момент накопичувачів Intel Optane заготовлений слот M.2 і сприйматися вони будуть, як звичайні NVMe-елементи.

Біда з новинкою в тому, що підходить вона тільки під нові чіпсети Intel, і в даний момент оптимізована під роботу з системами, оснащеними сьомим поколінням «блакитних» процесорів. Зате, судячи із заяв виробника, швидкість завантаження комп'ютера з таким накопичувачем зросте в два рази, загальна швидкість системи зросте на 28%, а швидкість пам'яті збільшиться в 14 разів. Точних об'єктів порівняння поки немає, проте вважаю, що порівнюється новинка з вінчестерами.

Читайте також: Galaxy S8 вміє стрімити музику на два джерела відразу, і багато іншого

З приводу доступності новинок поки нічого невідомо, проте перші материнські плати стануть доступні вже 24 квітня, за ціною від $44 з підтримкою 16-гігабайтного модуля Intel Optane і від $77 за підтримку модулів з 32 ГБ. А в другому кварталі 2017 року компанії на кшталт HP, Dell, Lenovo, Asus і Acer почнуть поставки сумісних з пам'яттю продуктів.

Джерело: fonearena

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name