Підсумки конференції Google I/O 2017

17 травня в Маунтін-В'ю (США), відбулася щорічна конференція для розробників Google - Google I/O. Цього року захід приніс з собою чимало цікавого і нового. Про всі найцікавіші анонси читайте нижче.

Трохи цифр

Презентація розпочалася з виступу генерального директора Google Сундар Пічаї, під час якого він зазначив, що популярні сервіси компанії, такі як: браузер Chrome, магазин Google Play, поштовий сервіс Gmail, «Карти», «Пошук», YouTube і операційна система Android, досягли позначки понад 1 млрд. користувачів. Крім того, Пічаї повідомив, що кількість активних пристроїв, що підтримують операційну систему Android, перевищила 2 млрд.

Google Lens

Вчора компанія Google представила новий сервіс Google Lens. Він створений для розпізнавання об'єктів за допомогою камери. Новий сервіс стане частиною «розумного» помічника Google Assistant.

Користувачеві досить навести камеру на що цікавить його, як відразу буде показана інформація про нього. Наприклад, можна буде дізнатися інформацію про заклад (відгуки, номер телефону, адреса сайту), просто навівши камеру на вивіску. Для більш точного визначення, біля якого саме закладу стоїть користувач, Google буде використовувати дані про геолокації.

Google Assistant для iOS

Чутки останніх днів втілилися у життя. Голосовий помічник Google Assistant став доступний для завантаження на iOS. Судячи з перших тестів, він здатний скласти серйозну конкуренцію Siri від Apple.

На даний момент Google Assistant працює тільки на англійській мові і доступний для завантажування тільки в США. Під час конференції представники Google пообіцяли до кінця 2017 випустити версії для німецької, французької, італійської, японської та корейської мови.

Android O

Компанія Google знову говорила про нову версію операційної системи Android - Android O. Альфа-версія системи для розробників додатків вийшла ще в кінці березня 2017 року. На конференції відкрилася можливість бета-тесту Android O для користувачів Nexus 5X / 6P, Pixel C, Pixel і Pixel X. Влітку 2017 року вийде фінальна версія системи для всіх користувачів.

З цікавих особливостей Android О, варто відзначити підтримку режиму «картинка-в-картинці», який дозволить дивитися відео поверх інших додатків.

Google без утисків запозичила одну з фич iOS, за допомогою якої ярлики іконок додатків, при довгому натисненні на них, будуть показувати інформацію про останні повідомленнях. Google назвала цю функцію - Notification Dots. Крім того, користувачі отримали можливість більш детально налаштовувати повідомлення. Зокрема, їх можна відкладати від 15 хвилин до години.

Також, Google анонсувала систему Google Play Protect, яка на основі технологій машинного навчання вивчатиме дані про діяльність пристрою і, при необхідності, блокувати загрози. Паралельно, Google Play Protect буде аналізувати магазин додатків Google Play на наявність в ньому шкідливих програм.

Крім того, компанія Google відзначає, що пристрої на Android O запускаються в два рази швидше. В системі значно оптимізовано енергоспоживання додатків у фоні. Додана функція інтелектуального автозаповнення, яка тепер працює не тільки в Chrome, але і в будь-яких інших додатках. Додана підтримку мови програмування Kotlin.

Android GO

Google анонсувала «полегшену» версію системи - Android Go. Вона буде встановлюватися на пристрої з менш ніж 1 ГБ оперативної пам'яті і дозволить оптимізувати продуктивність, а також зменшити споживання трафіку. Перші пристрої в рамках нової програми надійдуть у продаж в 2017 році.

Google Home

Не обійшли стороною зміни «розумну» колонку Google Home. Віце-президент з управління продуктами Google Ріші Чандра анонсував запуск Google Home за межами США. Пристрій можна буде придбати на території Канади, Австралії, Франції, Німеччини та Японії.

Іншою новою можливістю Google Home стала підтримка голосових викликів. Користувачі зможуть здійснювати безкоштовні дзвінки на номери фіксованого зв'язку. Поки функція працює тільки в США і Канаді. Також колонка отримала інтеграцію з стрімінговим сервісом Spotify.

Крім того, Google Home тепер можна підключити до Chromecast. Таким чином користувачі зможуть отримувати відповіді на свої запити прямо на екранах телевізорів.

Google Photos

Свою порцію нових функцій отримав популярний фотосервіс Google Photos. Тепер система зможе автоматично визначати людей на фото і якщо хто-небудь з них присутня у вашій записній книжці, сервіс запропонує поділитися знімком з ними.

Додана система загальних бібліотек в Google Photos. Тепер знімок зроблений на одному пристрої автоматично з'явиться на всіх, підключених до даної бібліотеці, гаджетах. Ця функція відмінно підійде для шаринга фото, наприклад, всередині сім'ї.

Третя новинка в Google Photos - створення фотокниг. Вибираєте 50 фото і система створює з них красивий фото-альбом. Вартість друку складе: $9,9 за м'яку обкладинку і $19,9 - за твердий

VR и VPS

Google продовжує роботу над VR-платформою Daydream. Керівник напрямку віртуальної реальності компанії Клей Бейвор повідомив, що підтримку гарнітуруи Daydream View незабаром отримають смартфони Samsung Galaxy S8 і S8 Plus. Крім цього, самостійні гарнітури для Daydream будуть виробляти HTC і Lenovo. Очікується, що їх пристрої з'являться на ринку до кінця року.

В області доповненої реальності Google представила систему Visual Positioning Service (VPS). Рішення дозволить зорієнтуватися не за допомогою супутників, як це робить GPS, а з використанням навколишніх користувача об'єктів.

Технологія, як розраховують розробники, допоможе орієнтуватися у великих супермаркетах і допомагати знаходити потрібні предмети.

джерело: Androidcentral, vc.ru

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name