Морський робот Flightradar24 відстежує літаки над водою

Хто б міг подумати, що сервіс відстеження літаків Flightradar24 виявиться настільки популярним? Настільки, що в 2016 році зможе дозволити собі запускати в океан повноцінних роботів для відстеження літаків над поверхнею води...

 Sea robot Flightradar24

Робот Wave Glider від Flightradar24

І тим не менше, це сталося. Робот Wave Glider, розроблений компанією Liquid Robotics і керований Maritime Robotics, отримує дані від літальних апаратів через технологію ADS-B.

Пристрій складається з двох частин. Надводна отримує енергію від сонячних батарей і забезпечує, власне, зв'язок з літаками, а підводна, що розташовується на глибині вісім метрів, забезпечує швидкість до двох вузлів за рахунок енергії океанічних хвиль. На даний момент робот, який належить Flightradar24, знаходиться на відстані 200 кілометрів від берегів Норвегії, і буде направлятися в сторону острова Ян-Маєн, куди прибуде через півтора-два місяці. В океані йому точно нудно не буде, це не Curiosity, який змушений співати самому собі пісні на День Народження, і який недавно поділився чудовими фото Марса.

Джерело: ЦТС

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name