На 3D-принтері надрукували череп єгипетської мумії

Коли дізнаєшся, що 3D-принтери роблять добрі справи і розвиваються незбагненними темпами, стає приємно за технічний прогрес. І зовсім вже приємно, коли з'являється новина, що історичні науки і прогресивні технології скооперувалися для створення тривимірної моделі муміфікованого мешканця Давнього Єгипту. Або не Стародавнього, а може і не Єгипту - прописки-то у мумії немає.

3D принтер

Дива 3D друку в дії

Як би там не було, кооперація здійснилася завдяки кураторам колекції з університету Мельбурна, які надали вченим залишки муміфіковані тіла жінки на ім'я Мерітамун (точно єгиптянка). І судячи по самому факту муміфікації, вона займала досить високе положення в суспільстві.

Робота 3D-принтера була добре оцінена місцевим біоантропологом, Варшо Пілброу, яка повідомила, що череп виглядає «добре» і «практично неушкодженим». Створення даної частини тіла, втім, не дало відповідь на те, чому жінка померла, а сталося це, коли їй було близько 25 років. Швидше за все, справа була в хворобах - попри те, що думають прихильники здорового способу життя про тодішніх людей, навіть проста зубна хвороба могла обернутися смертельним результатом. Якось так і з'явилися стоматологи.

Джерело: engadget

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name