Американські вчені з Otherlab розробили тканину, яка сама змінює товщину

self controlled material 1

Американська промисловість ось уже деякий час активно працює над новими матеріалами, здатними оборотно змінюватися від температури. І, схоже, що найбільше успіхів домігся стартап Otherlab, який створив особливу тканину, здатну до самопотовщення в залежності від навколишнього середовища.

 self controlled material title Otherlab

Тканина від Otherlab сама змінює свою товщину

За повідомленнями джерела IEEE Spectrum, новинка здатна сама збільшувати свою товщину під впливом температури. Універсальність такого підходу важко переоцінити - одяг, створений з даної тканини, буде ідеально підходити і для сонячної погоди, і в сніг, і в сльоту.

Читайте також: деталі фірмових аксесуарів Samsung Galaxy S8 вже в мережі

Секрет тканини з Otherlab - багатошаровість і композитність. Кожен її шар є окремим матеріалом, що по-різному реагує на зміну температури середовища. Поки одні матеріали охолоджуються, інші залишаються незмінними, через що в холодному середовищі тканина утворює складки, добре ізолюючі тепло. При нагріванні складки зникають і теплопровідність серйозно зростає.

Даний проект, як і багато інших аналогів, був розроблений в рамках американського проекту TAM, або Thermally Adaptive Materials, на замовлення Агентства передових досліджень в області енергетики США. Деталі його в даний момент засекречені. Що ж стосується аналогів, то вчені з Стенфорда не так давно створили тканину з нанопористого поліетилену. Вона розсіює тепло людського тіла набагато краще будь-яких синтетичних або натуральних аналогів за рахунок великої кількості пір 50-1000 нм в розмірі.

Джерело: nplus1

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя