ProjectDR - нова медична технологія дозволяє "бачити крізь шкіру"

ProjectDR

Представлена технологія псевдодоповненої реальності називається ProjectDR і виглядає як розробка з наукової фантастики, адже її можливості дійсно вражають - вона дозволяє заглянути всередину людського тіла без рентгена.

Ідея проекту ProjectDR належить двом випускниками Університету Альберти у Канаді. Суть технології в тому, що вона не робить рентген людського тіла, а використовує зображення зроблені комп'ютерною томографією і підлаштовує їх під тіло пацієнта.

На жаль дана технологія не призначена для Microsoft HoloLens, а використовує замість цього проектор для відображення комп'ютерної томографії на тілі людини. В технології присутні певні датчики вирівнювання, які використовуються у залежності від призначення. Якщо лікарю необхідно побачити легені пацієнта, то це реалізується за допомогою перерахованих вище датчиків відстеження, завдяки яким відбувається вирівнювання зображення, у тому числі і при русі пацієнта.

ProjectDR

Серед заявлених у майбутньому функцій варто відзначити: автоматичне калібрування зображення і датчики, що дозволяють відображати точне розташування органів. Розробники даної технології Ян Уоттс і Майкл Фейст сподіваються, що лікарі зможуть використовувати дану технологію для ряду галузей медицини - від хірургічного навчання до хіропрактики і фізичної терапії.

Особливо корисною технологія може виявитися для лапароскопічної хірургії, у якій операції виконуються через маленькі отвори і розрізи за допомогою лапароскопа - телескопічної трубки, що містить систему лінз і приєднаної до відеокамери. Завдяки ProjectDR лікарі могли б бачити розташування інструментів по відношенню до інших людських органів, що дозволить у рази зменшити кількість нещасних випадків.

ProjectDR

За заявою розробників, ProjectDR - це всього лише початок в майбутньому списку медичних програм для доповненої реальності і з часом він буде збільшуватися. Подібні технології були представлені і раніше, технологія минулого року яка найбільш запам'яталась - інтерфейс змішаної реальності, представлений компанією Scopis, покликаний допомогти хірургам при виконанні спінальних операцій. Якщо ж поєднати поточні розробки з Microsoft HoloLens, то хірурги могли б максимально точно проводити операції по фіксації хребців і при цьому не відволікатися на допоміжні екрани.

Джерело: techradar.com

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name