Квантовий "компас" - майбутнє навігації, яке замінить GPS

Quantum accelerometr

Сучасні системи навігації побудовані на використанні GPS, GLONASS, BeiDou і інших систем супутникового орієнтування. Їх головним недоліком є ​​велика залежність від зовнішніх факторів. Наприклад, погані погодні умови, знаходження в будівлі і інші. Вони погіршують якість прийому сигналу та впливають на точність визначення місця розташування. Вчені вже давно зрозуміли, що існуючі супутникові системи не ідеальні і їм потрібна гідна заміна. В наслідок чого і з'явився на світ квантовий акселерометр, який покликаний замінити існуючі системи орієнтування.

Quantum accelerometr

Квантовий акселерометр - майбутнє систем навігації

Днями вчені представили "життєздатний комерційний" проект і продемонстрували його в справі. Суть роботи винаходу полягає в наступному: квантовий акселерометр використовує лазери для охолодження атомів до надзвичайно низьких температур, після чого визначає властивості квантової хвилі цих атомів, коли вони реагують на прискорення. В результаті чого, це дозволяє з великою точність визначати місце розташування об'єкта.

Quantum accelerometr

Читайте також: Роботи, які виготовляють роботів. У Шанхаї планують побудувати інноваційний завод

На жаль, габарити і енергоспоживання новинки залишають бажати кращого і явно не підійдуть для використання в смартфоні. Початковий прототип квантового акселерометра призначений для використання в кораблях, поїздах та інших великих транспортних засобах.

Quantum accelerometr

Читайте також: OmniSkin – роботизована шкіра, яка оживляє будь-які предмети

Крім того, вчені припускають, що концепцію новинки можна використовувати для пошуку гравітаційних хвиль. Залишається сподіватись, що проект продовжить свій розвиток і в подальшому ми побачимо рішення, яке здатне поміститися в форм-фактор смартфона.

Джерело: engadget

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя