Главу Samsung засудили до 5 років в'язниці за хабарництво

Південнокорейський суд у п'ятницю засудив Лі Чже Єна, спадкоємця бізнес-імперії Samsung у хабарництві, і засудив його до п'яти років позбавлення волі. Що, як виявилося, не так багато, так як прокуратура просила для обвинуваченого 12 років в'язниці.

Як пишуть в The New York Times, вердикт відправляє недвозначний меседж іншим великим підприємствам Південної Кореї про те, що їх більш ніж 60-річне економічне панування в одній з найуспішніших економік світу знаходиться під загрозою. На думку видавництва, ці компанії змогли побудувати економічну міць з попелу корейської війни. Сьогодні вони широко розглядаються як джерела корупції та перешкоди для прогресу країни.

Також, розпочаті судові розгляди представляють нові проблеми для Samsung, сузір'я бізнесу настільки великого, що на його частку припадає приблизно одна п'ята експорту Південної Кореї. За словами представників компанії, пан Лі забезпечив довгострокове стратегічне бачення і допоміг цементувати альянси з такими ключовими партнерами, як Apple та Google.

Згідно матеріалів справи, пан Лі і ще чотири керівника Samsung виплатили близько $6,4 млн. хабарів і неіснуючих бонусів на адресу екс-президента країни Пак Кин Хе. У відповідь, опальний політик підтримав пана Лі в ролі глави Samsung Electronics - перлини економічного конгломерату. Виплати проводилися на адресу таємної довіреної особи колишнього президента.

Загалом, історія тільки починається.

джерело: TheNewYorkTimes

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name