Solid - платформа розробки Web-додатків, покликана децентралізувати інтернет

Solid

Тім Бернерс-Лі, творець всесвітньої павутини, стурбований нинішнім станом справ. Інтернет-простір, створений для розширення людських можливостей, був захоплений урядом і великими технологічними компаніями. Тім не та людина, яка сидітиме склавши руки. Тому протягом двох років він веде розробку платформи Solid, яка покликана децентралізувати інтернет. В інтерв'ю з журналом Vanity Fair, Бернерс-Лі поділився деякими подробицями про проект.

Solid - нова незалежна екосистема

Solid - платформа розробки з відкритим вихідним кодом. Мета нового проекту - повернути стару всесвітню павутину, створену 30 років тому. У ній даними управляють самі користувачі, а не компанії і уряд.

Solid

Читайте також: Баг в Twitter відправляє приватні повідомлення користувачів третім особам

"Люди, що працюють над проектом, натхненні ідеєю створення нового цифрового простору. Це свого роду утопія, де користувачі володіють повною конфіденційністю і самі контролюють дані, що надходять від додатків. Ми маємо намір побудувати цілу еко-систему." - повідомляє Бернерс-Лі.

Solid

Тім має намір здійснити революцію і відняти у Google, Amazon, Facebook і інших компаній владу над користувацькими даними. "Отримавши контроль над даними, користувачі зможуть вибрати, як їх використовувати для отримання прибутку."

Читайте також: Твіттер буде банити користувачів за дегуманізацію

Незважаючи на те, що проект розробляється близько 2-х років, його розвиток йшов повільно. Тепер же Тім і його команда зіткнулися з новою віхою в розвитку платформи і швидкість її розробки збільшилася в рази.

Solid

На цьому тижні, Бернерс-Лі випустить стартап під назвою Inrupt. Він забезпечить розробників по всьому світу інструментами для створення Web-додатків на платформі Solid.

Джерело: nypostandroidauthority

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя