Зірка V Hydrae запускає «космічні фаерболи» розміром як два Марса

hydrae-v-fireballs

Чим тільки космос не повниться! Які тільки чудеса в ньому не побачиш! Частково різноманіття планет і простору між ними зможуть охопити Star Sitizen і No Man's Sky, проте до справжнього космосу у всій своїй величі їм далеко. Ось наприклад - на днях в міжзоряному просторі були помічені феноменальних розмірів плазмові згустки, що рухаються з величезною швидкістю.

 hydrae-v-fireballs

Космічні фаерболи з V Hydrae

Помітив їх телескоп Хаббл, і астрономи навіть встигли прорахувати траєкторію цих об'єктів. Космічні фаерболи запускаються з червоного гіганта V Hydrae, що в теорії неможливо, так як червоні гіганти - вмираючі зірки з малим вмістом зоряної речовини, а «космічні фаерболи» запускаються з V Hydrae кожні вісім з половиною років на протязі 400 років. Проте у астрономів є теорія виникнення згустків - вони запускаються з невидимою для телескопа зіркою-компаньйоном.

Самі фаерболи, напевно, є феноменальним видовищем. Вони мають розміри, в два рази перевищуючі Марс, і рухаються з такою швидкістю, що здатні долетіти від Землі до Місяця за 30 хвилин! Навряд чи від таких красенів врятує міжзоряна система навігаці...

Джерела: Jet Propulsion Laboratory, ideonexus

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя