Збій в Facebook відкрив записи 14 млн акаунтів

Facebook

Нинішній рік не надто успішний для компанії Facebook. Не встиг відгриміти березневий скандал про витік даних 87 млн акаунтів, як наспів ще один. Повідомляється, що через технічний збію у відкритому доступі виявилися особисті публікації 14 мільйонів користувачів.

Що відомо

Причиною стала зміна в налаштуваннях даних облікових записів без відома власників. Збій спостерігався з 18 по 27 травня 2018 року. Він був виявлений 22 травня, але усунути його вдалося лише через 5 днів.

Facebook

У Facebook вже вибачилися перед користувачами, чиї публікації були оприлюднені без їх дозволу. Чим це обернеться для соціальної мережі — поки неясно. Однак це може посилити проблеми, які вже є у компанії.

Які саме проблеми у соціальній мережі

У березні цього року скандал навколо британської компанії Cambridge Analytica. Суть в тому, що вона зібрала особисті дані 50 мільйонів користувачів Facebook. Також їй приписують вплив на вибори в США і перемогу Дональда Трампа. Крім цього, йдеться про вплив Cambridge Analytica на результати референдуму про вихід Великобританії з Європейського Союзу.

А колишній співробітник агентства Cambridge Analytica Крістофер Уайлі припустив, що дані користувачів мережі можуть зберігатися в Росії. Мова йде про 87 млн акаунтів. Це вже коштувало Марку Цукербергу багатьох мільйонів і пояснень у Конгресі.

Крім цього, Папуа-Нова Гвінея заборонила соціальну мережу терміном на місяць. Також на рейтинг компанії вплинули інші рішення компанії, на кшталт відмови від реклами в стрічці. З іншого боку, Facebook активно намагається протидіяти політичній і криптовалютній рекламі. Це додає їй пару очок.

Apple проти Facebook

З соціальною мережею почалася війна і у виробника з Купертіно. Повідомляється, що на WWDC 2018 Apple показала поліпшення браузера Safari, який не дозволяє рекламодавцям стежити за користувачами. Відзначається, що може вплинути на рекламні прибутки Google і Facebook. Хоча поки складно сказати, наскільки великим буде вплив такого захисту.

Джерело: The Verge

LEAVE A REPLY

enter your comment
your name