Vodafone представила новий гель, який замінює бинти

Проект Tech Today Hub, який Vodafone Україна і NDI Foundation організували для підтримки інновацій в Україні, відібрав найбільш революційні розробки вітчизняних вчених. Одна з них - «МЕДІЦЕЛ», серія гідрогелевих наноцеллюлозних стерильних покриттів (ГНСП).

 Vodafone Медіцел

Vodafone і заміна бинта

«МЕДІЦЕЛ» набагато ефективніше бинта і зеленки, адже ця технологія не тільки дозволяє надавати допомогу при ранах і опіках, а й може доставляти ліки в потрібне місце організму. ГНСП щільно покривають поверхню рани, ніж запобігають інфікуванню. Вони також вбирають виділення з рани, охолоджують і знеболюють рани і опіки, підтримують вологе середовище в рані, сприяючи її загоєнню.

Українські вчені Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України, які розробили «МЕДІЦЕЛ», поклали в його основу бактеріальну наноцеллюлозу - натуральний гідрогель, синтезований бактеріями. На відміну від рослинної целюлози (звичайної вати), бактеріальна - більш біосумісна. Гідрогелі мають високу здатність утримувати воду (до 99%), високу всмоктувальну здатність, а також паро- та газопроникність. Крім того, вони більш безпечні для навколишнього середовища, так як самостійно розкладаються, а медичні вироби на їх основі значно дешевше звичних аналогів.

Повністю прочитати статтю про дослідження вчених Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) НАН України можна за посиланням.

Нагадаємо, що конкурс статей про українську науку Tech Today Awards триває. Tech Today Awards заснований Vodafone Україна і NDI Foundation в рамках проекту Tech Today Hub. Його мета - зробити вітчизняну науку цікавою темою для українського читача і ЗМІ. Взяти участь в конкурсі і отримати призи можуть журналісти, блогери, вчені - всі, хто бажає популяризувати науку, допомогти зробити її «бестселером». Все про умови конкурсу читайте тут.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя