Роутер TP-Link Archer C5400 займає цікаву нішу ринку мережевого обладнання. Він розташовується на кордоні між початковим рівнем корпоративного сектора і стелею домашніх бюджетів. Тобто, за рахунок своїх функцій, ця модель знайде собі місце і у великому будинку, і в офісі, і в кафе. Питання лише в тому, скільки коштуватиме таке задоволення і що користувач отримає додатково до звичайної роздачі Wi-Fi.

TP-Link Archer C5400

Позиціонування TP-Link Archer C5400

Відразу звертаю увагу на ціну. 8000 гривень або $286. Це не флагман, але флагманом є модель C5400X. Ті ж яйця, тільки в червоному кольорі. Все ж, за ціну середньобюджетного смартфона ви розраховуєте отримати повний фарш. І ви його отримаєте, навіть не сумнівайтеся.

Комплектація

Комплект поставки роутера включає в себе сам роутер (благо, це не коллекціонка State of Decay 2), а також адаптер живлення, стандартний силовий кабель, короткий кабель RJ-45 і целюлозну всячину на кшталт інструкцій і гарантій.

TP-Link Archer C5400

Зовнішність TP-Link Archer C5400

Таїти не буду - TP-Link Archer C5400 крутий, як яйця диплодока. По всебічному насиченню деталей він нагадує мені скоріше не роутер, а десктоп на кшталт MSI Trident 3. Симетричний, з купою прорізів і вісьмома складними антенами зверху. Пластик матовий, приємний, темний і солідний. Такий не соромно ні в квартирі, ні ще десь поставити. Або повісити, оскільки кріплення для цієї справи знаходяться знизу корпусу.

Росположення елементів

Спереду маємо ряд індикаторів. Серед них - живлення, індикатори роботи каналів Wi-Fi, підключення Ethernet, прийом сигналу, WPS і USB. Там же розташовуються кнопки управління бездротовою передачею, перемикач WPS і навіть відключення всіх LED-індикаторів. До речі, можливо налаштувати їх відключення за розкладом через меню управління.

Ззаду розташовується набір з роз'ємів RJ-45 - одного WAN і чотирьох LAN. Всі вони гігабітні. Поруч розташовуються USB 2.0, USB 3.0, кнопка живлення, роз'єм живлення і отвір з кнопкою перезавантаження.

Читайте також: огляд TP-Link Archer C5 v4 - доступний гігабітний AC-роутер

Антен у TP-Link Archer C5400 вісім штук. Всі вони висуваються перпендикулярно корпусу, виконані з матового пластика і в повній бойовій готовності надають корпусу приємною футуристичності.

Характеристики TP-Link Archer C5400

У цьому плані все солодко. За рахунок двоядерного процесора Broadcom частотою 1,4 ГГц, роутер здатний тримати стабільний гігабітний канал для чотирьох ПК одночасно через дротове з'єднання, розподіляючи навантаження грамотно і чітко. Що ж стосується роздачі WiFi, то TP-Link Archer C5400 навіть не двох, а трьохдіапазонний!

Читайте також: огляд TP-Link Neffos X9 - топовий бюджетник або недорогий середній клас?

Третім є додатковий канал Wi-Fi, який працює на частотах 5650-5725 МГц незалежно від перших двох, які, в свою чергу, окупують частоти 2400-2483,5 МГц і 5150-5350 МГц. Під кожен діапазон в роутері виділений свій співпроцесор. Швидкості передачі даних для мережі 2,4 ГГц впираються в стелю 1000 Мбіт/с, а для 5 ГГц - до 2167 Мбіт/с на обидва канали.

Функціональність роутера розширена ще і можливістю підключення накопичувачів. І я говорю не тільки про NAS - для яких, до речі, можна об'єднати два з чотирьох портів LAN і створити канал 2 Гбіт / с. Ні, я про USB 3.0 - завдяки цьому порту до роутера можна підключити зовнішній накопичувач, на кшталт жорсткого диска Transcend, і перетворити його в локальне хмарне сховище. Доступно воно буде віддалено через FTP-сервер.

TP-Link Archer C5400 підтримує статичні і динамічні IP, PPPoE, PPTP (Dual Access), L2TP (Dual Access) і BigPond. Можливий контроль доступу, локального і віддаленого управління, підтримка DHCP включає в себе сервер, клієнт, список клієнтів і резервування адрес. Підтримується перенаправлення портів, включаючи віртуальні сервера, Port Triggering, UPnP і DMZ.

Читайте також: Огляд TP-Link Neffos C9A - трендовий бюджетник

Є підтримка динамічного DNS, а саме - DynDns і NO-IP. Пропуск трафіку VPN здійснюється через PPTP, L2TP і IPSec. Підтримується широкий контроль доступу - батьківський, локального управління, доступ за розкладом і управління правилами. Підтримуються протоколи IPv4 і IPv6. Є і спільний доступ до USB по протоколу Samba, через FTP, медіа і принт-сервера. Є підтримка і шифрування - 64/128-бітний WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK.

Встановлення

Перед тим, як роутер буде встановлено, треба обдумати місце для цієї самої установки. Зазвичай вибирається центральна область квартири або офісу для максимального покриття Wi-Fi, однак у Archer C5400 є фіча, яка може... скажімо так, вплинути на розташування. Beamforming.

Дана технологія дозволяє роутера автоматично визначати місцезнаходження підключених пристроїв і направляти в їх сторону бездротовий сигнал. Це не означає, що вам вже не потрібно думати, де найкраще поставити роутер, але ймовірність слабкого сигналу буде сильно зменшена. Ну і плюс - підтримка MU-MIMO, що дуже серйозно впливає на одночасне бездротове підключення декількох пристроїв відразу.

Підключення та тести TP-Link Archer C5400

Ставимо роутер, підключаємо його до Інтернету в синій роз'єм RJ-45, підключаємо комп'ютери до жовтих RJ-45. Далі відкриваємо в браузері адресу 192.168.0.1 або tplinkwifi.net. Там задаємо пароль і логін для входу в систему, або використовуємо старий, якщо він вже заданий.

Далі, якщо ви не знаєте, які у вас параметри мережі - який у вас часовий пояс, чи статичний IP, як найточніше налаштувати бездротову мережу і все в тому ж дусі, телефонуйте провайдеру вашого Інтернету або звіртеся через мобільний Інтернет зі смартфона.

Головні підводні камені, на які натрапив я - зміна MAC-адреси в особистому кабінеті провайдера, після чого - введення основного DNS-адреси в пункті DHCP-server. На щастя, цю ж адресу можна скопіювати з пункту Network - Internet. Він повинен підтягтися сам, якщо ви міняєте роутер. А якщо ставите з нуля, то краще уточнити у провайдера.

Що ж стосується швидкостей, то ось результати Speedtest, а також швидкість Wi-Fi при коннекті до роутера смартфона Huawei P20 в мережах 2,4 ГГц і 5 ГГц відповідно:

Чи не гігабіт, очевидно, але максимум того, що міг видати мій провайдер в досить завантажений день. Крім того, для роутера подібної потужності, один-єдиний клієнт - це дитячі забавки, і навіть при одночасному використанні всіх семи каналів передачі даних можете розраховувати на стабільні швидкості. Там, де недорога модель запнется і почне давати збої, Archer C5400 продовжить шлях як ні в чому не бувало.

Висновки по TP-Link Archer C5400

Цей роутер, багато в чому - найкраще, що можна купити за свої гроші. Флагманський набір функцій, універсальність, стабільність, підтримка нових технологій, навіть зовнішній вигляд, все радує. З його допомогою можна забезпечити стабільним інтернетом навіть ті місця, з якими раніше могли впоратися тільки enterprise-моделі. Ну а для домашнього користування це трошки навіть перебір, хіба що у вас велика житлова площа, або сигнал глушать стіни, або просто дуже багато вимог до роутера і багато клієнтських пристроїв.

Ціни в магазинах

Україна

ОЦЕНКИ ОБЗОРА
Цена
7
Внешний вид
10
Характеристики
10
Универсальность
10

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя