Root NationIgreNovice o igrahNa zimskem pokalu Valorant je bila določena ekipa Valorant Ukrajine za leto 2024

-

Ekipa ko3aku je zmagala na turnirju Valorant Winter Cup 2024 powered by Lenovo Legija in reprezentanca Ukrajine iz Valoranta za 2024. Kot so poročali v tiskovni službi Lenovo, je uradno prvenstvo potekalo ob podpori e-športne zveze Ukrajine UESF, družbe Lenovo in organizator turnirja Gameinside.

Valorant Winter Cup 2024 omogoča Lenovo Legion

Zmago na turnirju je odnesla ekipa ko3aku. Status uradne reprezentance Ukrajine si je priborila pri Valorantu v play-offu, kjer se je za naslov prvaka pomerila s še tremi ekipami, ki so zmagale na kvalifikacijskih turnirjih - evoplay, sila4i in fullfocusss. Poleg tega se je še 5 ekip, ki so v kvalifikacijah zasedle 8-10 mesta, borilo za 2-4 mesta.

Tekmovanje je bilo kar obsežno. Kot ugotavljajo v družbi Lenovo, na turnirju je sodelovalo skupno 55 ekip igralcev iz vse Ukrajine, skupni nagradni sklad Valorant Winter Cup 2024 pa je znašal 100 UAH.

Zimski pokal Valorant 2024

Poleg tega v okviru turnirja ni bila določena le reprezentanca, temveč je potekalo tudi tekmovanje skupnostnih kolesarjev, ki je potekalo prvič. Tako podjetje Lenovo spodbuja mlade streamerje, da postanejo del skupnosti Valorant v Ukrajini in nadaljujejo z razvojem te smeri. Igre turnirja Valorant Winter Cup je prenašalo 15 uradnih kolegov skupnosti, ki so bili izbrani izmed vseh, ki so želeli spremljati tekmovanje. Mimogrede, vsi so prejeli 10% popust pri nakupu katerega koli prenosnika iz igralne linije Lenovo Legija. Streamer Idzayivna je prevzela naslov zmagovalke žrebanja - osvojila je zmogljiv gaming prenosnik Lenovo Legija vitka 5.

Lenovo Legija vitka 5

Zimski pokal Valorant je organiziralo podjetje Lenovo skupaj z glavnim ukrajinskim e-športnim portalom in najstarejšim ukrajinskim organizatorjem turnirjev — Gameinside.ua. Podjetje Lenovo je znan po svoji liniji zmogljivih naprav za profesionalno igranje Lenovo Legion, aktivno pa podpira razvoj skupnosti Valorant v Ukrajini in tovrstno prvenstvo prireja že drugo leto zapored.