У зв'язку з запланованим блокуванням в Україні деяких російських ресурсів, вирішив написати коротку інструкцію по міграції пошти для користувачів, основні поштові скриньки яких знаходяться на серверах Яндекс і Mail.Ru. Після налатувань ви зможете користуватись старою адресою для отримання і відправки повідомлень, але тільки будете робити це через клієнт Gmail.

Нагадую, що блокування остаточно вступить в силу приблизно з 1 червня. В даному матеріалі я не збираюсь міркувати "зрада" або "перемога", аналізувати технічні аспекти і давати оцінки рішенню про блокування інтернет-ресурсів. Я розумію, що в силу деяких об'єктивних і суб'єктивних обставин у багатьох користувачів з України поштові скриньки можуть перебувати на серверах в РФ. Причому цим адресами електронної пошти може бути дуже багато років, і в поштових архівах накопичилось багато корисної інформації, яку не хочеться втратити. Варто відзначити, що, власне, самі дані швидше за все і не будуть загублені. Однак комфортно працювати з ними як раніше, швидше за все, не вийде. Звичайно, будь-яке блокування можна обійти, але це вже інша історія.

Дана інструкція підійде для імпорту практично будь-якої скриньки електронної пошти незалежно від інциденту з блокуванням. Наприклад, я просто вважаю клієнт Gmail дуже зручним, тому давно зібрав сюди всі свої поштові скриньки для того, щоб працювати з ними з одного місця. Описуваний метод дозволить вам повноцінно взаємодіяти зі старим e-mail, отримувати на нього листи, відповідати на них і відправляти нові повідомлення з звичної адреси. Ваші відправники та одержувачі просто не помітять ніяких змін і вам не доведеться нікого сповіщати про нову адресу e-mail (до речі, як побічний бонус, це допоможе вам зберегти в таємниці адресу основного облікового запису Google). При цьому всі операції з поштою відбуватимуться через сервери Google, на які дія блокування не поширюється.

Отже, перше, що вам необхідно - активний обліковий запис Google. Крім того знадобиться доступ до старої поштової скриньки і листів в ній. Саме тому краще замислитися над налаштуванням заздалегідь, поки блокування не вступило в дію, інакше пізніше вам ще доведеться навчитися це блокування обходити.

Налаштування Gmail для роботи з іншими скриньками

Відкриваємо в браузері веб-клієнт пошти Gmail і переходимо в налаштування через позначку в правому верхньому куті:

Далі, знаходимо потрібну нам вкладку "Облікові записи та імпорт". Тут багато різнихопцій, тому розберемо, які можливості надає кожна з них.

1 - Імпорт

Пункт "Імпорт пошти та контактів" - говорить сам за себе - дозволить вам швидко перенести всі повідомлення і контакти в обліковий запис Gmail. Натискаємо "Імпортувати ..." і виконуючи вказівки простого майстра, авторизуємось в старій пошті, вказуємо об'єкти для імпорту, запускаємо процес:

Залежно від кількості об'єктів, імпорт може тривати до 2-х днів. Статус імпорту можна перевірити в цій же вкладці:

У пункті нижче "Відправляти листи як" автоматично з'явиться адреса вашої старої (імпортованої) пошти:

2 - Відправка листів

Якщо ви не хочете імпортувати всі листи зі старого аккаунта, а бажаєте почати з чистого листа, ви можете просто пропустити перший крок і відразу налаштувати тільки відправку листів зі старої адреси через клієнт Gmail. Просто додайте будь-яку адресу в пункті "Відправляти листи як":

При цьому Gmail попросить вас підтвердити адресу і надішле на стару пошту код, який необхідно буде ввести у відповідне поле.

Якщо у вас багато адрес e-mail, можна призначити один з них адресою "за замовчуванням" - від буде автоматично використовуватись в полі "Від" електронного листа. А за допомогою перемикача внизу можна вказати, яку адресу використовувати при відповіді на листи - адреса за замовчуванням або тей, на який прийшов лист.

У будь-якому випадку, при відправці нових листів і відповіді на вхідне повідомлення ви завжди зможете змінити адресу відправника на будь-яку бажану в випадаючому списку, який також автоматично підтягнеться і в мобільний клієнт Gmail:

3 - Отримання пошти

Як ви вже напевно помітили, на стадії імпорту листів з старого аккаунта можна також вказати їх отримання протягом наступних 30 днів. Але, скоріше, це як раз той випадок, коли ви закриваєте стару скриньку. Якщо ж ви хочете продовжити повноцінну роботу з нею, то слід налаштувати і отримання листів. Тут теж нічого складного - клікаєте "Додати ще один акаунт", вводите облікові дані і отримуєте всю нову пошту в клієнт Gmail.

На цьому етапі краще вибирати режим Gmailify і Gmail сам завантажить всю пошту в клієнт. Однак при імпорті пошти mail.ru в цьому варіанті можуть виникнути проблеми. В такому випадку ви можете забирати всю пошту по POP-протоколу (можливо вам доведеться включити дозвіл на його використання в налаштуваннях пошти mail.ru).

На даному етапі для будь-якого облікового запису можна налаштувати ярлики повідомлень, щоб не плутатися з яким ящиком ви працюєте в даний момент.

Як альтернативний варіант, який використовую особисто я - налаштування переадресації всієї нової пошти на іншу адресу (Gmail або іншу пошту, доступну після блокування) в інтерфейсі старої системи. Але тут вже вирішуйте самі, як вам вчинити. На цьому етапі можна вказати, чи залишати нові вхідні листи в старій скриньці, чи видаляти їх після пересилки на пошту Gmail.

На цьому все, сподіваюсь тепер ви готові до роботи зі старою поштою Яндекс або Mail.Ru (та й будь-якою іншою) в період блокування. А можливо моя інструкція просто допоможе вам впорядкувати пошту при наявності декількох скриньок. Нехай щастить!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Добавьте комментарий
Введите ваше имя