Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
StattiNjë përzgjedhje e pajisjeveÇfarë t'i dhuroni një fansi të Motorola-s për Vitin e Ri

Çfarë t'i dhuroni një fansi të Motorola-s për Vitin e Ri

-

Tifozët ASUS, Acerrealme tashmë kemi dhurata, por adhuruesit e motoçikletave? Deri më tani, ne kemi mbledhur idetë më të mira të dhuratave për një fans Motorola për të gjitha rastet. Këtu mund të gjeni modele të mira të telefonave inteligjentë, kufjesh, orëve inteligjente, karikues dhe shumë kuriozitete të tjera.

Dhuratat e Vitit të Ri

Lexoni gjithashtu:

smartphone

Gjëja e parë që na vjen në mendje kur flasim për një dhuratë për një tifoz motoçikletë është, natyrisht, një smartphone. Pajisjet e markës janë të famshme për dizajnin e tyre interesant, të dallueshëm dhe performancën e mirë, dhe ato janë gjithashtu të dashura për Android "të pastër". Ne sugjerojmë t'i kushtoni vëmendje dy modeleve nga segmente të ndryshme.

Motorola Moto G32

Motorola Moto G32

Moto G32 është një risi e përballueshme e vitit 2022 në një kasë me mbrojtje sipas standardit IP52. Telefoni inteligjent mori një matricë IPS 6,5 inç me një rezolucion prej 2400×1080, 405 ppi dhe një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz. Forca lëvizëse është Snapdragon 8 me 680 bërthama me frekuencë maksimale të orës 2,4 GHz, ndërsa për grafikën është përgjegjës Adreno 610. Ka 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të përhershme me mbështetje microSD deri në 512 GB.

Pajisja ka një skaner anësor të gjurmëve të gishtërinjve dhe gjithashtu ka marrë tingull stereo. Ndërfaqet përbëhen nga shërbimet Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, NFC dhe GPS, si dhe USB C 2.0 për karikim dhe një fole kufjesh 3,5 mm. Kamera e pasme është e trefishtë: 50 MP, 8 MP dhe 2 MP, kamera e përparme është 16 MP. Bateria në Moto G32 është 5000 mAh, dhe ka gjithashtu një karikues të shpejtë 30 vat. Ju mund të blini një smartphone nga 184 dollarë.

Motorola Edge 30 Neo

Motorola Edge 30 Neo

Edge 30 Neo — një smartphone më i avancuar dhe më i bukur i rangut të mesëm. Ka një ekran OLED 6,28 inç me rezolucion 2400×1080, 419 ppi, frekuencë rifreskimi 120 Hz dhe mbështetje për HDR10+. Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve vendoset në ekran.

Edge 30 Neo mundësohet nga Snapdragon 695 5G (deri në 2,2 GHz) me një procesor grafik Adreno 619. Ka 5 GB RAM LPDDR8 dhe 3.1 GB memorie të përhershme UFS 128. Sistemi operativ është Android 12, ndërfaqet përfshijnë Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, NFC dhe GPS, dhe ka një lidhës USB C 3.2 gen1. Kamera e përparme mori një rezolucion prej 32 MP, ndërsa kamera kryesore përbëhet nga dy module - 64 MP (me OIS) dhe një kënd i gjerë 13 MP. Bateria këtu është 4020 mAh, mbështetet karikimi i shpejtë i Motorola TurboPower 68 W, ka karikim me valë dhe të kthyeshëm. Modeli kushton nga 434 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Kufje

Kufjet janë një surprizë e madhe jo vetëm për tifozët e kësaj apo asaj marke. Në Motorola, mund të gjeni opsione të ndryshme: TWS me tel, me valë, me madhësi të plotë ose kompakte. Ne ndajmë disa modele të suksesshme për një dhuratë.

Motorola Moto Buds 120

Motorola Moto Buds 120

Motorola Moto Buds 120 janë kufje miniaturë në kanal TWS që do të kushtojnë vetëm 73 dollarë. Radiatorët dinamikë 6 mm janë përgjegjës për zërin me cilësi të lartë, ata kanë një mikrofon të integruar me reduktim të zhurmës dhe mbështetje për asistentët zanorë Siri dhe Google Assistant. Kompleti përfshin 3 palë majë veshësh silikoni të madhësive të ndryshme, në mënyrë që të zgjidhni lehtësisht përshtatjen optimale për veten tuaj dhe pesha është vetëm 10 g për kufje.

Kutia ka mbrojtje ndaj lagështirës sipas standardit IPX5, dhe kontrolli është i ndjeshëm ndaj prekjes. Lidhja me një smartphone ose pajisje tjetër bëhet duke përdorur modulin Bluetooth 5.0. Një karikim i kufjeve është i mjaftueshëm për deri në 6 orë dëgjim muzikë, dhe me një kuti karikimi ky tregues rritet në 15 orë.

Motorola Escape 500 ANC

Motorola Escape 500 ANC

Escape 500 ANC është një kufje me shpinë të mbyllur me lidhje Bluetooth dhe kabllo, që ka një dizajn të palosshëm për ruajtje të lehtë.

Brenda ka radiatorë dinamikë 40 mm dhe në trup sigurohen kontrolle të përshtatshme. Modeli mori një sistem aktiv të reduktimit të zhurmës, si dhe një mënyrë transparence dhe mbështetje për asistentët e zërit Alexa, Siri dhe Google Assistant. Kutia ka mbrojtje ndaj lagështirës IPX4 dhe një karikim me lidhje wireless është i mjaftueshëm për deri në 12 orë dëgjim. Kufjet kushtojnë nga 59 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Orë e zgjuar

Gadgets për t'u veshur në dore janë një dhuratë shumë moderne dhe e dëshirueshme. Çfarë modelesh sugjerojmë t'i kushtojmë vëmendje në Motorola?

Motorola Moto 360 3gen

Motorola Moto 360 3gen

Motorola Moto 360 3gen punon në Wear OS dhe vjen me dy rripa. Kutia është prej çeliku SUS316 me veshje PVD, ka përmasa 42,8 mm, peshon 50 g dhe është rezistente ndaj ujit sipas standardit 3ATM. Brenda është një procesor Snapdragon Wear 3100 (4 bërthama, deri në 1,2 GHz), 1 GB RAM dhe 8 GB memorie të përhershme sigurohen për instalimin e aplikacioneve të nevojshme dhe fytyrat e orës.

Ekrani këtu është AMOLED 1,2 inç me rezolucion 390×390 piksele, 460 ppi, Always-On dhe xhami mbrojtës Corning Gorilla Glass 3. Lidhjet me valë janë Bluetooth 4.2, Wi-Fi, GPS dhe NFC. Moto 360 3gen mori mbështetje për karikim të shpejtë dhe mund të karikohet 100% në vetëm një orë. Mund ta blini nga 184 dollarë.

Motorola Moto Watch 100

Motorola Moto Watch 100

Moto Watch 100 është një orë inteligjente 42 mm më e hijshme dhe më e lehtë me trup alumini dhe peshë prej vetëm 29 g. Pajisja funksionon në sistemin e ri operativ Moto OS dhe mbështet 26 lloje trajnimesh. Përveç grupit standard të sensorëve, Moto Watch 100 mori një sensor SpO2 dhe mat nivelin e oksigjenit në gjak.

Ora përdor një ekran LCD 1,3 inç të ndjeshëm ndaj prekjes me rezolucion 360×360 dhe shkalla e mbrojtjes nga uji është 5ATM. Lidhja me valë përfshin Bluetooth 5.0 dhe GPS, dhe një karikim i plotë zgjat deri në 14 ditë përdorim të rregullt ose deri në një muaj në gatishmëri. Çmimi i pajisjes fillon nga 132 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Karikimi me valë

Pronari i një smartphone me mbështetje për karikim me valë do të jetë i lumtur të marrë një stacion të ri docking. Edhe nëse ai tashmë ka një pajisje të tillë, një i dytë definitivisht nuk do të dëmtojë. Kështu, për shembull, njëri mund të jetë në punë dhe tjetri në shtëpi, ose, nëse motofani jeton në një shtëpi private mbi një kat, njëri mund të vendoset në katin e parë, tjetri në të dytin ose diku tjetër.

Motorola Ma1

Mbushja e karikimit me valë TurboPower 15W Wireless Charging Pad duket e përmbajtur dhe e rregullt dhe, me përmasa 103×103×14 mm, nuk do të zërë shumë hapësirë ​​në tavolinë. Sipërfaqja e butë dhe jo e rrëshqitshme e pajisjes ju lejon të mos shqetësoheni për rregullimin e telefonit inteligjent. Karikuesi ka një certifikatë UL Safety, e cila tregon funksionin e avancuar të zbulimit të objekteve të huaja dhe sigurinë e përdorimit.

Karikimi funksionon me standardin Qi dhe mund të japë fuqi deri në 15 W. Ndryshe nga shumë marka që ofrojnë të blejnë karikim me valë, karikues dhe kabllo veçmas, Motorola TurboPower përfshin një karikues (27 W) dhe një kabllo USB-C në USB-C 2 metra. Çmimi i kërkuar është 54 dollarë.

Stacion docking për Ready For

Motorola ka softuerin Ready For, i cili ju lejon të lidhni një smartphone me një televizor, monitor ose PC dhe të transferoni funksionalitetin e pajisjes celulare në ekranin e madh. Është i përshtatshëm si për kohën e lirë ashtu edhe për punë - telefonatat e biznesit ose puna me aplikacione në një ekran të madh do të jetë shumë më komode. Dhe nëse lidhni kontrollorët dhe një monitor me një smartphone, pajisja e xhepit mund të shndërrohet në një tastierë lojërash.

Motorola gati për

Me bazën speciale Motorola Ready For Adjustable Dock, mund ta lidhni më lehtësisht telefonin inteligjent me ekrane shtesë dhe të shijoni shumë detyra. Pajisja është një mbajtëse për një smartphone me një lidhës të integruar USB Type-C dhe falë dizajnit të kthyeshëm, telefoni inteligjent mund të anohet dhe rrotullohet sipas nevojës. Shulat anësore rrëshqitëse ju lejojnë të instaloni pajisje me gjerësi të ndryshme pa hequr kapakun. Transferimi i të dhënave bëhet duke përdorur USB 3.1. Përveç kësaj, mbështetësja Motorola Ready For Dock mund të funksionojë si trekëmbësh për komunikim me video. Ju mund të blini një stacion docking nga 60 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Powerbank

Sot, një bankë energjetike do të jetë një dhuratë e dobishme jo vetëm për një tifoz të Motorola, sepse shumica e ukrainasve duhet të përballen disi me ndërprerjet. "Banka", natyrisht, nuk është një stacion karikimi që ka kapacitet të mjaftueshëm për të ngarkuar pajisje serioze, por me ndihmën e tij mund të mbështeteni me siguri në disa karikim të një smartphone dhe pajisje të tjera, të cilat do të jenë më se të mjaftueshme për shumë.

TurboPower Pack 5000

Motorola TurboPower Pack 5000 mund të quhet një nga bateritë e jashtme më të lëvizshme - dimensionet e tij janë vetëm 7,80x3,57x2,70 cm dhe mund të futet lehtësisht edhe në një xhep. Brenda është një bateri litium-jon me një kapacitet prej 5000 mAh. Për të lidhur pajisjet, ekziston një lidhës Type-C dhe USB-A me mbështetje Quick Charge 3.0 dhe një dalje deri në 18 W, dhe është përfshirë një kabllo USB-C në USB-C.

Siç mund ta shihni, ta bësh një fans të Motorola-s pak më të lumtur këtë vit nuk është problem. Përveç telefonave inteligjentë, marka ka shumë pajisje të dobishme që do të kënaqin jo vetëm tifozët e markës. Dhe si do ta përgëzoni tifozin tuaj të motoçikletës?

Lexoni gjithashtu:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Eugenia Faber
Eugenia Faber
Adhurues i veglave me përvojë. Besoj se kafeja, macet dhe një film cilësor janë të përshtatshme në çdo rrethanë. I nderuar (ose jo aq) i aftë i sektit DIY, duke pushuar me një furçë dhe një pistoletë ngjitëse në duar.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani