StattiNjë përzgjedhje e pajisjeveTOP-10 altoparlantët Bluetooth, verë 2022

TOP-10 altoparlantët Bluetooth, verë 2022

-

Sa më ngrohtë të jetë jashtë, aq më shumë njerëz ka me wireless folës. Këto pajisje janë bërë aq të përballueshme, saqë tani nuk merren vetëm në plazh apo në vilë, por, më fal, përdoren edhe gjatë një shëtitjeje apo mbledhjesh me shoqërinë në oborr.

Altoparlant Bluetooth

Për ta bërë basin tuaj edhe më të fortë dhe cilësia e zërit ishte më e mira, ne kemi mbledhur dhjetë altoparlantë portativë të njohur. Ka çmime dhe mundësi të ndryshme në këtë segment, por edhe për një shumë të vogël parash ju mund të merrni një altoparlant adekuat që nuk fryn dhe kënaq dëgjimin.

Lexoni gjithashtu:

Ngarkesa JBL 5

Ngarkesa JBL 5

Altoparlanti popullor JBL Charge 5 është përditësuar në dizajn, tani është edhe më luftarak dhe vëllimi është rritur. Prodhuesi instaloi altoparlantët kryesorë dhe tweeters me një fuqi totale prej 40 W. Lidhja bëhet nëpërmjet Bluetooth 5.1 ose nëpërmjet mini-Jack.

Kutia e JBL Charge 5 mbrohet nga lagështia sipas standardit IP67. Altoparlanti me valë është i pajisur me një bateri 7500 mAh. Kjo duhet të jetë e mjaftueshme për 20 orë punë. Porta e karikimit është USB C. Ekziston një funksion PartyBoost që ju lejon të lidhni shumë altoparlantë në të njëjtën kohë për ta bërë festën edhe më të zhurmshme. Për modelin kërkojnë nga 148 dollarë.

JBL Flip 6

JBL Flip 6

Nëse dëshironi diçka nga JBL, por më të lirë dhe më të qetë, atëherë është Flip 6. Ky altoparlant me valë ka një fuqi zëri prej 30 W dhe një kapacitet baterie prej 4800 mAh, që mjafton për 12 orë funksionim. Porta e karikimit është USB C.

JBL Flip 6 nuk ka frikë nga uji dhe është i mbrojtur sipas standardit IPX7. Ne nuk harruam funksionin e pronarit të lidhjes me altoparlantët e tjerë PartyBoost. Altoparlanti me valë shitet me një çmim duke filluar nga 122 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

JBL Go 3

JBL Go 3

Me një çmim që fillon nga 38 dollarë, altoparlanti portativ JBL Go 3 ofron një dizajn modern dhe një numër të madh ngjyrash në një kuti të mbrojtur dhe të papërshkueshme nga uji (IP67), dimensione kompakte dhe një unazë të përshtatshme të qëndrueshme për mbajtje ose montim. Ky altoparlant me valë mund të merret kudo, duke përfshirë ecjen, pushimet në plazh, shëtitjet në natyrë etj.

JBL Go 3 lidhet me pajisjet vetëm nëpërmjet Bluetooth 5.1. Bateria karikohet me USB C dhe mjafton një karikim për 5 orë funksionim. Pavarësisht nga madhësia e tij kompakte, modeli prodhon 4,2 W tingull të fuqishëm dhe të qartë.

Tronsmart Element T6 Plus

Tronsmart Element T6 Plus

Modeli Tronsmart Element T6 Plus dallon nga segmenti buxhetor. Me një çmim prej 60 dollarësh, mund të konkurrojë me modelet e mësipërme. Altoparlanti portativ ka dy radiatorë pasivë me një fuqi totale prej 40 vat. Teknologjia SoundPulse është përgjegjëse për amplifikimin e basit.

Tronsmart Element T6 Plus lidhet nëpërmjet Bluetooth 5.0, mini-Jack (3,5 mm) dhe USB. Ajo gjithashtu ka një lexues kartash. Kapaciteti i baterisë së integruar është 6600 mAh. Kjo është e mjaftueshme për të punuar për 15 orë. Nëse dëshironi, mund të ngarkoni pajisje të tjera nga altoparlanti.

Lexoni gjithashtu:

Tronsmart Element Force+

Tronsmart Element Force+

Tronsmart Element Force+ e ka bërë prodhuesin e tij të popullarizuar në mesin e një game të gjerë përdoruesish. Me një çmim prej 46 dollarë, ky model duket elegant dhe agresiv, ka një këllëf të mbrojtur rezistent ndaj goditjeve dhe të papërshkueshëm nga uji (IPX7).

Tronsmart Element Force+ mori një subwoofer të zgjeruar të hapur, lidhet me pajisjet përmes Bluetooth 4.2 dhe përmes mini-Jack, dhe gjithashtu ka një lexues kartash. Falë modulit NFC, altoparlanti portativ aktivizohet duke prekur telefonin inteligjent dhe nëse dëshironi, mund të lidhni një tjetër me të për tingull të plotë stereo.

Hopestar A6

Hopestar A6

Hopestar A6 i fuqishëm spikat edhe në segmentin e përballueshëm. Me një çmim prej 58 dollarësh, ai prodhon 34 vat zë me bas të përmirësuar. Rasti është elegant dhe minimalist, i mbrojtur nga lagështia sipas standardit IPX6. Ka shtojca për mbajtjen mbi shpatulla, dhe pengesa kryesore janë elementët e dizajnit me shkëlqim, të cilët gërvishten shpejt me përdorim të shpeshtë jashtë.

Hopestar A6 lidhet me pajisjet nëpërmjet Bluetooth 4.2, folesë audio 3,5 mm ose USB. Ekziston një lexues kartash që e bën altoparlantin me valë të pavarur nga telefonat inteligjentë dhe pajisjet e tjera. Kapaciteti i baterisë në model është 6000 mAh. Kjo është e mjaftueshme për 10-15 orë dëgjim me zë të lartë të muzikës.

Lexoni gjithashtu:

Marshall Emberton

Marshall Emberton

Nëse keni nevojë për volum të mirë (20 W) dhe zë cilësor, ekziston një Marshall Emberton. Ky altoparlant me valë duket spektakolar - trupi është prej alumini dhe është siguruar veshje silikoni. Një palë emetues të fuqishëm dinamikë dhe një rezonator pasiv që amplifikon "të ulët" janë përgjegjës për tingullin e qartë të basit.

Kutia Marshall Emberton mbrohet nga lagështia sipas standardit IPX7. Lidhja bëhet me Bluetooth 5.0. Jetëgjatësia e pretenduar e baterisë është 20 orë, dhe ngarkimi i plotë zgjat 3 orë. Ka karikim të shpejtë. Kolona shitet me një çmim prej 130 dollarë.

Sony Extra Bass SRS-XB43

Sony Extra Bass SRS-XB43

Sony Extra Bass SRS-XB43 është një nga altoparlantët më të mirë me valë në këtë përzgjedhje për sa i përket cilësisë së zërit. Modelja merr nominime të ndryshme dhe zë vendet e para në top të ndryshëm. Përdoruesit e lavdërojnë atë për tingullin e tij të qartë me zë të lartë dhe theksin në mes dhe bas.

Sony Extra Bass SRS-XB43 ka një modul NFC për aktivizim të shpejtë nga një smartphone. Fuqia e deklaruar e modelit është 32 W. Ka një dritë prapa për muzikë, si dhe një port USB C.

Sony Extra Bass SRS-XB43 është i lidhur me Bluetooth 5.0 ose AUX, nuk ka lexues kartash. Kutia e altoparlantit portativ mbrohet nga uji sipas standardit IP67 dhe bateria e integruar është e mjaftueshme për një ditë pune. Në të njëjtën kohë, ai mund të veprojë si një karikues për pajisjet më të vogla. Ata e kërkojnë modelin nga 176 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Sven PS-370

Sven PS-370

Nëse keni nevojë për një altoparlant pa tel të madh, por të përballueshëm për festa dhe rekreacion në natyrë, atëherë kushtojini vëmendje Sven PS-370. Fuqia nominale e modelit është 40 W. Për mbajtjen, ka një dorezë të përshtatshme në krye, në të cilën ka butona kontrolli.

Sven PS-370 mori një dritë prapa, dhe përveç folesë standarde audio 3,5 mm, ka USB për lidhjen e mediave të jashtme. Ata nuk harruan modulin Bluetooth, madje ka edhe një radio FM. Mbrojtja nga lagështia është IPX5, dhe altoparlanti peshon 2,5 kg. Sven PS-370 shitet me pakicë për 85 dollarë.

Bang&Olufsen Beosound Explore

Bang&Olufsen Beosound Explore

Një nga altoparlantët më të lezetshëm, si për sa i përket zërit ashtu edhe çmimit, në përzgjedhjen tonë - Bang&Olufsen Beosound Explore. Modeli ka një madhësi kompakte (124×81×81 mm), një dizajn të rregullt në frymën e minimalizmit, një kasë të mbrojtur nga standardi IP67 dhe një çmim të lartë - kushton nga 203 dollarë.

Fuqia nominale e Bang&Olufsen Beosound Explore është 60 W. Dy radiatorë të fuqishëm 1,8 inç me teknologjinë e pronarit True360 janë përgjegjës për cilësinë e zërit. Trupi është prej alumini dhe ka një bazë gome në mënyrë që altoparlanti të vendoset në çdo sipërfaqe. Altoparlanti është i lidhur duke përdorur Bluetooth v 5.2, ka edhe një lidhës USB. Bateria 2400 mAh është e mjaftueshme për 27 orë dëgjim.

Tregu për altoparlantët me valë është i larmishëm dhe relativisht i lirë. Për para të mjaftueshme, tani mund të merrni një model kompakt, apo edhe më të madh, për rekreacion dhe udhëtim, duke marrë jo vetëm një lidhje Bluetooth, por edhe AUX, një lexues kartash dhe nëse jeni me fat, ndriçimin e pasmë. Altoparlantët portativë gjithashtu tingëllojnë mirë për madhësinë e tyre, pothuajse gjithmonë nuk kanë frikë nga lagështia dhe punojnë për një kohë të gjatë.

A keni një altoparlant Bluetooth? Sa shpesh dhe ku e përdorni? Jeni penduar për atë që keni blerë? Ndani përvojën dhe përshtypjet tuaja në komente. Aty shkruani modele të lezetshme që nuk përfshihen në topin tonë.

Lexoni gjithashtu:

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Pavel Chyikin
Pavel Chyikin
Unë shkruaj dhe lexoj shumë. Ndonjëherë luaj, shikoj filma dhe seriale, kështu që shkruaj edhe për të. Unë e dua gruan, djalin dhe ushqimin e mirë.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani