Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
StattiNjë përzgjedhje e pajisjeveTOP-10 telefonat me butona, vjeshtë 2022

TOP-10 telefonat me butona, vjeshtë 2022

-

Pavarësisht përdorimit të gjerë të tij telefonat inteligjentë, njerëzit ende përdorin telefona me butona. Disa si një shtesë në pajisjet kryesore, të tjerët nuk mund të kalonin në këto "lopata", disa i konsiderojnë ato jo të besueshme, ose thjesht nuk e shohin pikën e pagesës së tepërt për veçoritë e panevojshme.

10 telefonat më të mirë me butona në 2021

Në çdo rast, modelet me butona janë të kërkuara edhe në vitin 2022, kështu që ne kemi mbledhur dhjetëshen më të mirë, sipas mendimit tonë, dhe modelet e njohura në treg. Të gjitha janë të modernizuara: me ekrane me ngjyra, kamera dhe zile e bilbila të tjera, por kontrolli këtu kryhet me butona dhe kjo është gjëja kryesore. Kategoritë e çmimeve janë gjithashtu të ndryshme për të gjithë, kështu që këtu do të gjeni një model jo vetëm për nevojat tuaja, por edhe për buxhetin tuaj.

Lexoni gjithashtu:

Nokia 6310

Nokia 6310

Nokia 6310 është një mik i vjetër në një interpretim të ri. Telefoni, i ri-lëshuar në vitin 2021, mori një trup elegant dhe dy opsione ngjyrash - të zezë dhe jeshile. Tashmë ka mbështetje për 4G, dy karta SIM dhe Bluetooth 5.0.

Ekrani i Nokia 6310 është me ngjyra, 2,8 inç me rezolucion 320×240 piksele. Ekziston mbështetje për kartat e kujtesës deri në 32 GB, si dhe një fole audio 3,5 mm e vendosur në krye. Kapaciteti i baterisë së pa lëvizshme është 1150 mAh, e cila do të sigurojë deri në 19 orë kohë bisede ose 21 ditë në modalitetin e gatishmërisë. Çmimi i modelit fillon nga 47 dollarë.

Nomi i220

Nomi i220

Falë butonave të mëdhenj me shenja të qarta, telefoni Nomi i220 merret më shpesh nga gjyshërit dhe njerëzit me shikim të dobët. Çmimi i modelit (nga 25 dollarë) gjithashtu tërheq përdoruesit, por, natyrisht, për këto para nuk ka teprime për sa i përket aftësive.

Nomi i220 është i pajisur me një kasë plastike, një ekran 2,2 inç me rezolucion 176×144 piksele, një bateri 1900 mAh, një buton SOS për thirrjet emergjente dhe një modul Bluetooth 2.1. Memoria e integruar është 32 MB dhe nuk ka slot për kartën e kujtesës.

Lexoni gjithashtu: 

Nokia 8000 4G

Nokia 8000 4G

Nokia 8000 4G është një telefon më modern me butona me bonuse të këndshme. Siç sugjeron emri, pajisja funksionon në rrjetet LTE dhe gjithashtu me dy karta SIM. Karakteristika të tjera përfshijnë procesorin Snapdragon 210, KaiOS OS, mbështetje për asistentin zanor të Google Assistant, një kamerë 2 megapikselë dhe aplikacione të instaluara, duke përfshirë Facebook, YouTube, WhatsApp dhe të tjerët.

Nokia 8000 4G ka një ekran me ngjyra 2,8 inç me një rezolucion prej 320×240 piksele dhe një bateri 1500 mAh. Prodhuesi siguron që me përdorim bazë, jetëgjatësia e baterisë së tij do të jetë deri në 2-3 javë. Çmimi i modelit fillon nga 68 dollarë.

Nokia 5310 2020 Dual Sim

Nokia 5310 2020 Dual Sim

Në vitin 2020, Nokia ri-lëshoi ​​modelin legjendar 5310 dhe i shtoi emrit 2020 Dual Sim. Telefoni u përditësua pak në dizajn dhe u përmirësua brenda. Të sapoardhurit bënë një MP3 player të përmirësuar me butona të veçantë kontrolli në trup, një vend për dy shtatë, altoparlantë stereo të përparme, një kamerë 0,3 MP.

Nokia 5310 2020 Dual Sim është e pajisur me një ekran me ngjyra 2,4 inç me rezolucion 320×240 piksele, një vend për një kartë memorie deri në 32 GB dhe një bateri me kapacitet 1200 mAh. Për legjendën e përditësuar, ata kërkojnë nga 37 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Sigma celular Comfort 50 Optima

Sigma celular Comfort 50 Optima

Telefoni celular Sigma Comfort 50 Optima me butona është i popullarizuar për shkak të thjeshtësisë, çmimit modest nga 29 dollarë dhe një baterie të madhe 2500 mAh. Bateria ofron modele deri në 14 ditë funksionim pa rimbushje.

Sigma celular Comfort 50 Optima ka një vend për një kartë memorie microSD deri në 32 GB përfshirëse, një modul Bluetooth, një radio dhe një elektrik dore. Kamera është standarde për këtë segment të telefonave - 0,3 MP. Dhe ekrani është 3,5 inç me rezolucion 480×320 piksele dhe 165 ppi.

Nokia 2660 Rrokullisje

Nokia 2660 Rrokullisje

Duke gjykuar nga fakti që kompania lëshoi ​​​​Nokia 2660 Flip në 2022, njerëzit janë ende të interesuar për rrokullisje. Telefoni rrotullues me butona ishte i pajisur me një procesor Unisoc T107 (deri në 1 GHz) dhe 128 GB ROM. Ekziston mbështetje për microSD deri në 32 GB, module 3G/4G, Bluetooth 4.1 dhe GPS, si dhe një buton Google Assistant dhe një fole kufjesh.

Nokia 2660 Flip funksionon në sistemin operativ KaiOS, mund të instaloni aplikacione si YouTube. Bateria në të është 1450 mAh, dhe ekrani këtu është 2,8 inç me një rezolucion prej 320×240 piksele. Çmimi i këtij telefoni me guaskë fillon nga 62 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Alcatel One Touch 2019G

Alcatel One Touch 2019G

Alcatel One Touch 2019G pëlqehet nga përdoruesit për çmimin e tij të këndshëm që fillon nga 24 dollarë dhe stacionin e përshtatshëm të kyçjes në komplet. Dhe falë butonave të mëdhenj dhe një ekrani me shenja të qarta, ky model i një telefoni me butona merret shpesh nga të moshuarit me shikim të dobët.

Alcatel One Touch 2019G mori një buton SOS për thirrjet urgjente. Ekziston vetëm një kartë SIM, dhe kapaciteti i baterisë është 970 mAh. Bateria jep 16 orë kohë bisede dhe deri në 350 orë në modalitetin e gatishmërisë. Telefoni celular është gjithashtu i pajisur me një modul Bluetooth 2.1, një kamerë 2 megapikselë dhe një vend për microSD deri në 32 GB.

Tecno T301

Tecno T301

Tecno T301 është popullor për shkak të çmimit të ulët që fillon nga 14 dollarë dhe dizajnit të këndshëm. Telefoni ka një ekran me ngjyra 1,77 inç me rezolucion 128x96 piksele, një kamerë, një vend për një kartë microSD deri në 16 GB, një fole audio 3,5 mm për kufjet për të dëgjuar muzikë të regjistruar dhe radio, dhe një elektrik dore në rast .

Telefoni me butona Tecno T301 është i pajisur me një bateri me kapacitet 1150 mAh. Ata premtojnë një javë punë pa rimbushje në modalitetin normal dhe deri në tre javë në modalitetin e gatishmërisë.

Lexoni gjithashtu:

Sigma X-treme PR68

Sigma celular X-treme PR68

Telefoni me butona Sigma X-treme PR68 konsiderohet për karakteristikat e tij të shkëlqyera rezistente ndaj goditjeve dhe mbrojtjen ndaj ujit dhe pluhurit sipas standardit IP68. Modeli ka një fole kufjesh, një kamerë 0,3 MP, një elektrik dore të plotë dhe një vend për një kartë memorie microSD.

Sigma X-treme PR68 ka një bateri të madhe 4000 mAh me mbështetje OTG, që do të thotë se telefoni mund të karikojë pajisje të tjera. Ata premtojnë se kjo sasi baterie do të zgjasë deri në një muaj pa u rimbushur. Çmimi i një celulari të mbrojtur fillon nga 47 dollarë.

AGM M6

AGM M6

AGM M6 është një tjetër telefon i sigurt me butona në përzgjedhjen tonë. Kushton nga 97 dollarë dhe për këto para, prodhuesi ofron nivelin e mbrojtjes IP69 në kombinim me MIL-STD-810, si dhe një altoparlant të madh me një unazë LED të vendosur prapa.

Modeli mori një ekran me prekje 2,4 inç me rezolucion 320×240 piksele, Wi-Fi, Bluetooth 5.1 dhe USB Type-C për karikim. Bateria është 2500 mAh, ka mbështetje për kartat e kujtesës dhe kamera është standarde me 0,3 MP.

Zgjedhja e telefonave celularë me butona është e madhe. Ato janë të lira, të gjithanshme dhe sa më kompakte, të përshtatshme për të gjitha kategoritë e moshave të popullsisë, në varësi të detyrave dhe, më së shpeshti, nuk kanë frikë nga uji dhe pluhuri. Për më tepër, në shumicën e rasteve, modelet e butonave tashmë janë të pajisura me ekrane pak a shumë normale me ngjyra dhe madje edhe kamera, lojtarë dhe lojëra elektronike për kartat e kujtesës për të dëgjuar jo vetëm radion, por edhe muzikën tuaj.

A përdorni telefona të tillë? Nëse po, pse dhe për çfarë qëllimi? Çfarë modelesh keni dhe si i përdorni? Ndani përvojën tuaj dhe emrat e telefonave celularë të testuar në komente.

Lexoni gjithashtu:

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Pavel Chyikin
Pavel Chyikin
Unë shkruaj dhe lexoj shumë. Ndonjëherë luaj, shikoj filma dhe seriale, kështu që shkruaj edhe për të. Unë e dua gruan, djalin dhe ushqimin e mirë.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

2 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani